Jaunumi

“Valmiera BSS” izcīna godalgas Eiropas Jaunatnes Basketbola līgas turnīrā

No 1. līdz 4. decembrim Vidzemes Olimpiskajā centrā tika aizvadīts Eiropas Jaunatnes Basketbola līgas (EYBL) 2. kārtas turnīra sabraukums, kurā cīnījās astoņas junioru vecuma komandas no sešām valstīm.

30

2. kārtas sabraukuma turnīrā startēja 8 komandas. Latviju pārstāvēja mājinieki "Valmiera BSS" un "BS Rīga/Jugla". Spēkiem mēroties bija ieradušās divas Krievijas komandas "Khimki" un "Runa" kā arī komanda no Igaunijas, Tallinas "Kalev", Zviedrijas "Lulea", Baltkrievijas BSEU un jaunieši no Gruzijas junioru izlases.

"Valmieras BSS" turnīru uzsāka 1. decembrī, Vidzemes Olimpiskajā centrā ar spēli pret "Khimki". Abu komandu duelī labāk sevi parādīja "Khimki", kuri tad arī svinēja uzvaru pār Valmieras jauniešiem ar rezultātu 60:80. Dienu vēlāk, 2. decembrī norisinājās latviešu duelis, laukumā tikās "Valmiera BSS" un "BS Rīga/Jugla". Sīvā cīņā pārāki bija mājinieki, kas ar rezultātu 73:70 uzvarēja rīdziniekus. 3. decembra agrā rīta spēlē uz laukumu izgāja Tallinas "Kalev" un "Valmiera BSS". Vēl viens panākums Valmieras jauniešiem, ar rezultātu 64:55 pārspēti igauņu viesi. Veiksmīga diena izvērtās "Valmiera BSS" spēlētājiem, dienas otrajā spēlē vēl viena uzvara. Ar rezultātu 69:59 pārspēti Zviedrijas "Lulea". Diemžēl turnīr pēdējā dienā, 4. decembrī smags zaudējums Gruzijas junioru izlasei, kas arī izcīnīja pirmo vietu turnīrā. Ar rezultātu 54:74 "Valmiera BSS" piekāpās spēcīgajiem gruzīnu jauniešiem. Kopā turnīrā nospēlētās 5 spēlēs izcīnītas 3 uzvaras un piedzīvoti 2 zaudējumi, kas ļāva valmieriešiem ieņemt trešo vietu.

Visā turnīrā uzvaru svinēja Gruzijas junioru izlase, otrie Krievijas "Khimki" un trešie mājinieki "Valmiera BSS" . Turnīra rezultatīvākais spēlētājs, valmierietis Edgars Kaufmanis. Par turnīra MVP tika atdzīts Gruzijas junioru izlases spēlētājs David Aphkhazava. All Star pieciniekā iekļauti – Giorgi Korsantia no gruzijas, Rainers Kalniņš, Ojārs Bērziņš no "Valmieras BSS", William Eriksson Hansson no "Lulea" un Sergey Klyuev no "Khimki".

EYBL ir starptautisks turnīrs, kas dažādās vecumu grupās pulcē Eiropas jauniešu vecuma basketbola komandas.