Jaunumi Ziņu arhīvs

Uvis Kalniņš startēs Rio Olimpiskajās spēlēs!

Valmieras peldētājs Uvis Kalniņš pārstāvēs Latvijas izlasi Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs, kas risināsies no 5.-21. augustam Brazīlijā, šodien apstiprināja Latvijas Peldēšanas federācija.

Uvis_Kalnins
Foto: Valmiera.lv

Uvis Kalniņš Olimpiādē startēs 200 metru kompleksajā peldējumā. Pasaules čempionātā šajā distancē valmierietis uzrādīja rezultātu 2:00,39 un ieņēma 17. vietu, izpildot Olimpisko spēļu B normatīvu, bet līdz A normatīvam Pasauales čempionātā Kalniņam pietrūka vien 0,11 sekundes. B normatīvu bija izpildījuši vēl vairāki Latvijas peldētāji, bet Starptautiskā Peldēšanas federācija (FINA) lēma, ka ielūgums uz Riodežaneiro spēlēm pienākas tieši Kalniņam, kurš būs vienīgais Latvijas pārstāvis peldēšanā vīriešu konkurencē.

Uvja Kalniņa starts gaidāms trešdien 10. augustā, kad norisināsies 200 metru kompleksā peldējuma pirmā kārta un pusfināli.

Pirms nedēļas Uvis Kalniņš pārstāvēja Valmieras pilsētu Latvijas IV Olimpiādē, kur peldēšanas sacensībās izcīnīja četras zelta medaļas, uzvarot 100 un 200 metru brīvajā stilā, kā arī 200 un 400 metru kompleksajos peldējumos.

Uvim Kalniņam šīs būs otrās Olimpiskās spēles. 18 gadu vecumā 2012. gadā valmierietis startēja Londonas Olimpiskajās spēlēs, ieņemot 30. vietu 100 metru brīvā stila peldējumā.

 

Uvis Kalniņš līdz ar to kļuvis par trešo Valmieras pārstāvi Riodežaneiro XXXI Vasaras Olimpiskajās spēlēs, kur startēs arī Valmieras BMX riteņbraucēji Māris Štrombergs un Edžus Treimanis.