Jaunumi Ziņu arhīvs

Uvis Kalniņš startē otrajā olimpiādē, rekords nekrīt

Valmieras peldētājs Uvis Kalniņš trešdien, 10. augustā Riodežaneiro startēja savās otrajās olimpiskajās spēlēs. 200 metru kompleksā peldējuma distancē valmierietis uzrādīja rezultātu 2:02,34, kas ierindoja sportistu 24. vietā.

Uvis
Uvis Kalniņš ar treneri Deivu Kolinsu spēļu atklāšanā

Uvis Kalniņš startēja pirmajā no četriem priekšpeldējumiem, kurā uz starta stājās seši sportisti. Starts Valmieras peldētājam neizdevās starp labākajiem un no pirmā trijnieka valmierietis iepalika jau pirmajā taisnē un šāda vietu kārtība saglabājās līdz peldējuma vidum. Peldējuma trešajā posmā brasa stilā Latvijas sportists strauji samazināja starpību un 50 metrus pirms finiša izvirzījās trešajā pozīcijā. Pirms pēdējā posma labi uzņemto tempu tomēr noturēt līdz galam neizdevās un peldējumu nācās noslēgt ceturtajā vietā. Pēc finiša, tablo pie Kalniņa uzvārda norādīja rezultātu 2:02,34, kas par divām sekundēm atpalika no Kalniņam piederošā Latvijas rekorda un par nepilnām trīs sekundēm šķīra no iekļūšanas pusfinālā.

Noslēdzot sacensības jau pēc pirmā peldējuma ar 24. vietu kopvērtējumā, Kalniņš neslēpa ka ar startu nav apmierināts, jo bija izvirzīts mērķis iekļūt pusfinālā. "Neko darīt. Kaut kas pietrūka. Jāturpina trenēties. It kā peldējās labi, bet uz beigām piezagās nogurums. Ja būtu izpeldējis no divām minūtēm, būtu vajadzējis tikt pusfinālā," sarunā ar LETA stāstīja Kalniņš.

"Pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs savam līmenim nopeldēju labi un toreiz man nebija tik augsti mērķi. Savukārt tagad gribējās sasniegt kaut ko vairāk," teica atlēts. "Esmu startējis gan pasaules čempionātā, gan Universiādē, it kā pieredzei vajadzēja būt."

Nākošās lielās sacensības Valmieras sportistam būs Pasaules čempionāts 25 metru baseinā. "Cerams, tur būs daudz labāks rezultāts nekā šeit," noteic Kalniņš.

2012. gadā Uvis Kalniņš 18 gadu vecumā debitēja olimpiskajās spēlēs Londonā, kur 100 metru brīvā stila peldējumā tika ieņemta 30. vieta. Pagājušajā gadā Kazaņā Pasaules čempionātā nieka tiesa šķīra Valmieras sportistu no iekļūšanas pusfinālā, 200 metru kompleksajā peldējumā sasniedzot 17. vietu. Pēc starta Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, Uvis Kalniņš savā biogrāfijā var ierakstīt 24. vietu savā otrajā olimpiskajā startā.