Jaunumi Ziņu arhīvs

Treimanis izcīna augsto piekto vietu Pasaules čempionātā BMX

Naktī no svētdienas un pirmdienu pēc Latvijas laika Kolumbijas pilsētā Medelinā norisinājās izšķirošie braucieni Pasaules čempionātā BMX. Augsto piekto vietu finālbraucienā izcīnīja valmierietis Edžus Treimanis.

Treimanis_Edzus_30_05
Foto: lrf.lv

Vīru elites astotdaļfinālā automātiski iekļuva Edžus Treimanis, bet pamatsacensību pirmo kārtu pārvarēja Māris Štrombergs, Rihards Veide un Kristens Krīgers. Valmieras riteņbraucēji pārliecinoši pārvarēja astotdaļfinālu, bet Krīgers savā braucienā palika sestais, izstājoties no tālākām sacensībām.

Ceturtdaļfinālā Treimanis sava brauciena sākumā atradās ceturtajā vietā, bet līdz finišam pacēlās līdz trešajai pozīcijai un iekļuva nākošajā kārtā. Savā ceturtdaļfināla braucienā uzvaru izcīnīja Štrombergs, bet Veide pēc neveiksmīga starta finišēja sestais un sacensības noslēdza ceturtdaļfināla kārtā.

Pusfinālā Štrombergs un Treimanis startēja vienā braucienā. Abiem valmieriešiem starts neizdevās un pēc pirmās virāžas mūsu sportisti atradās ārpus labāko četrinieka. Trases otro posmu lieliski aizvadīja Treimanis, ielaužoties četriniekā un kvalificējoties finālam. Savukārt Štrombergam tik labi neveicās un divkārtējais olimpiskais čempions pusfinālā finišēja astotais.

Treimanis kā vienīgais no Ivo Lakuča audzēkņiem iekļuva pasaules čempionāta finālā. Startējot no astotā celiņa, Treimanis startā nebija vadošo sportistu pulkā. Tomēr ar cīņas sparu Treimanim izdevās aizkļūt līdz piektajai vietai, kurā noslēdza pasaules čempionātu. Par uzvarētāju kļuva Francijas sportists Žoriss Dodē. Treimanim šis bija otrs augstākais sasniegums pasaules čempionātos, jo 2014. gadā Valmieras riteņbraucējs ieguva 4. vietu.

Tikmēr valmieriete Sandra Aleksejeva sieviešu elitē pārvarēja sacensību pirmo kārtu, bet ceturtdaļfinālā savā braucienā Olafa Lakuča audzēkne finišu sasniedza sestajā vietā.

Dienu iepriekš pasaules čempionātā norisinājās individuālie "time-trial" braucieni, kuros trešo vietu un bronzas medaļu izcīnīja Māris Štrombetgs, bet Veide un Treimanis attiecīgi ieņēma 21. un 27. vietu. Savukārt Aleksējava dāmu individuālajās sacensībās uzrādīja 27. rezultātu.