Jaunumi

Svinīgā pieņemšanā pasniegti Valsts prezidenta kausi vieglatlētikā

Ceturtdien, 5.oktobrī svinīgā pieņemšanā Rīgas pilī tika apbalvoti 23. Valsts Prezidenta balvas izcīņas vieglatlētikā uzvarētāji. Tradicionālajā Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā pasniegšanas ceremonijā Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis sacensību organizatoriem un atbalstītājiem klātesot pasniedza uzvarētāju kausus šajā vasarā notikušo sacensību laureātiem.

Foto: Gatis Bergmanis, Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidenta balva par augstvērtīgāko rezultātu individuālajā vērtējumā tika pasniegta šķēpmetējai Madarai Palameikai (Latvija) un šķēpmetējam Magnusam Kirtam (Igaunija). Šogad komandu vērtējumos visi kausi tika pasniegti Latvijas izlasei, kas uzrādījusi augstākos rezultātus gan komandu ieskaites kopvērtējumā, gan komandu vērtējumos sieviešu un vīriešu konkurencē.

Valsts prezidents uzrunā klātesošajiem uzsvēra, ka vieglatlētu sasniegumi Baltijas vērienīgākajās vieglatlētikas komandu sacensībās iedvesmo ikvienu neapstāties pie sasniegtā, bet izvirzīt un sasniegt arvien jaunus mērķus.

Jau kopš 1995. gada Valsts Prezidenta balvas izcīņa ir neatņemama vieglatlētikas kalendāra sastāvdaļa, kas pēdējos gados ir kļuvusi par vadošajām vieglatlētikas sacensībām Baltijā. Tā ir lieliska iespēja Latvijā un Valmierā vienlaikus redzēt ne tikai Latvijas vadošos vieglatlētus, bet arī Eiropas un Pasaules klases atlētus no Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Katru gadu ar savu klātbūtni sacensības pagodinājuši attiecīgā laika Latvijas Republikas prezidenti. Sacensībās vieglatlēti allaž uzrādījuši augstvērtīgus rezultātus, tādējādi uzstādot valsts rekordus, kā arī izpildot normatīvus dalībai Eiropas un pasaules mēroga sacensībās.

Valsts prezidenta balvu vieglatlētikā organizē Valmieras pilsētas pašvaldība, Latvijas Vieglatlētikas savienība un Vidzemes Olimpiskais centrs. Sacensību organizatori izsaka pateicību par atbalstu partneriem: “Latvijas sporta federāciju padome”, „Bosch”, „BTA Baltic Insurance Company”, „Valmieras stikla šķiedra” un „VALPRO”, kā arī atbalstītājiem: „Sportland”, „LIVONIA”, „Latio”, „Vaidava ceramics”, „Valleta”, „Moller’s”, „Himalaya”, „Sēklas un stādi” un informatīvajiem atbalstītājiem: „Radio Tev” un „Valmieras ziņas”.