Jaunumi Ledus gladiatori

Šīs sezonas jaunums “Ledus gladiatoros”– personības izaugsmes treniņi

Šīs sezonas jaunums projektā “Ledus gladiatori” ir iespēja slidošanas treniņus apvienot un papildināt ar personības izaugsmes lekciju, kurā bērniem un jauniešiem saistošā veidā tiek runāts par mērķu sasniegšanu un koncentrēšanos uz galveno. Lekcijas vada Sporta veselības centra speciālists, sporta psiholoģiskās sagatavotības treneris Guntis Jansons.

Reti kurš noliegs, ka viens no būtiskākajiem faktoriem veiksmes un panākumu formulā ir izglītība. Tomēr mūsdienās bez izglītības tikpat svarīga ir arī līderība, kas ļauj sasniegt augstvērtīgus rezultātus gan skolas, gan ārpus skolas dzīvē.  Bez labām atzīmēm ikviens vēlas redzēt arī pārliecinātu, mērķtiecīgu, sabiedrisku un visādi citādi pilnveidotu jaunieti. Šajā vecuma posmā  ir svarīgi izprast sevi un spēt pašam ielūkoties savā nākotnē, lai, izmantojot savas spējas un zināšanas, spertu pirmos soļus panākumu gūšanai pieaugušo dzīvē.

Personības izaugsmes treniņa laikā treneris Guntis uzsver daudz svarīgu nianšu, lai jaunieši iemācītos sevi novērtēt un kļūtu pilnvērtīgāki. Viens no svarīgākajiem atgādinājumiem, ka mēs katrs esam unikāls un neatkārtojams, mums nav jācenšas kādu kopēt vai atdarināt un vienīgie, kam rūp mūsu dzīve, esam mēs paši. Tiek aplūkots arī mērķu izvirzīšanas un sasniegšanas process. Pats galvenais, izbaudīt šo laiku, kamēr dodamies uz savu mērķi. Papildus tam, ka cītīgi jāstrādā, lai sasniegtu savus mērķus, tikpat cītīgi ir jāatpūšas. Lekcijas ietvaros tiek runāts arī par kļūdām, kā ar tām sadzīvot, kā rīkoties. Vispareizāk ir izmantot tās, lai mācītos.

Lekciju vēroja un klausījās Valmieras Viestura vidusskolas 8. klases skolēni. Pēc pasākuma noslēguma paši jaunieši atzina, ka nodarbība esot bijusi ļoti interesanta un saistoša: “Mums ļoti patika kā treneris pastāstīja, ka nevajag padoties, atvēra mums acis, ka ir vairāk jātiecas uz saviem mērķiem. Aizdomājāmies par to, ka no kļūdām vajag mācīties, uztvert to kā labo, nevis ļauno”. Jaunieši vienbalsīgi apstiprināja ka šāda nodarbība palīdz arī “Ledus gladiatoru” sacensību treniņos uzturēt pozitīvu atmosfēru, vienam otru atbalstot un nekritizējot par pieļautajām kļūdām. Personības izaugsmes treniņu vēroja arī klases audzinātāja, kurai atzinīgi novērtēja: “Šāda veida lekcijas pusaudžiem ir ļoti noderīgas, viņi aizdomājas par to, ko viņi grib dzīvē sasniegt un kas viņiem būtu vajadzīgs. Aizdomājas arī par savstarpējām attiecībām, ka vienam otru vajag vairāk atbalstīt. Prieks, ka ir iespēja izmantot šādu iespēju ar tik lielisku lektoru, prieks par viņu!”

“Ledus gladiatori” cītīgi turpina aizvadīt savus treniņu kā uz ledus laukuma, tā arī personības izaugsmes lekcijās.

“Ledus gladiatorus” organizē Vidzemes Olimpiskais centrs sadarbībā ar Valmieras Hokeja klubu un Latvijas Hokeja federāciju.  Projektu atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome un  Izglītības un zinātnes ministrija.