Jaunumi Ziņu arhīvs

Prezidenta kausu izcīņa Daliņa stadionā norisināsies no 10.-11. jūnijam

Vasarā Valmierā gaidāmi vairāki augsta mēroga sporta notikumi. Olimpiskajā gadā īpaši aizraujoša solās būt Baltijas valstu vieglatlētikas izlašu cīņa Valsts prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā, kas 22. reizi norisināsies Jāņa Daliņa stadionā. Sacensības 10. un 11. jūnijā pulcēs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas spēcīgākos vieglatlētus.

vieglatletika 1 diena-230
Foto: Raivo Sarelainens

Šovasar Valsts prezidenta balva vieglatlētikā piekto reizi norisināsies Baltijas valstu mačsacīkšu formātā, kurā sportisti cīnās ne tikai par personisko rezultātu sasniegšanu, bet arī par savas izlases punktiem kopējā ieskaitē. Tā pat sacensībās var startēt individuālie sportisti no citām valstīm. Gaidāms, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vieglatlētiem konkurenci sastādīs arī Baltkrievijas atlēti.

2016. gads būs Rio Olimpiskais gads, tādēļ daudzi sportisti centīsies sasniegt kvalifikācijas normatīvus, lai startētu Olimpiskajās spēlēs. Prezidenta kausu izcīņa būs vienas no sacensībām, kurās sportisti varēs sasniegt kvalifikācijas normatīvus. Skatītājiem būs lieliska iespēja savām acīm vērot augstākā līmeņa sportistu sniegumu.

Pērnajā gadā lieliski rezultāti tika sasniegti mešanas sektoros. Šķēpmetēja Sinta Ozoliņa ar 61.71m sasniedza Pasaules čempionāta kvalifikāciju, bet Igaunijas šķēpmetējs Tanels Lānmaē ar 81.50m tālu metienu izcīnīja Prezidenta kausu. Diska mešanas sektorā par uzvaru cīnījās lietuvietis Andrius Gudžius un igaunis Martins Kupers, raidot disku tālāk par 60 metru atzīmi. Savukārt tāllēkšanas sektorā Māra Gīva ar pēdējo lēcienu izrāva uzvaru pār Aigu Grabusti. 

Arī šosezon gaidāmas aizraujošas cīņas trasē un sektoros, bet sacensību atklāšanas programmā gaidāmi pārsteigumi. Visi vieglatlētikas līdzjutēji 10. un 11. jūnijā gaidīti Valmierā Jāņa Daliņa stadionā.