Jaunumi

Pirmo reiz Vidzemes Olimpiskajā centrā Latvijas Basketbola līgas fināls

Sestdien, 21. maijā plkst. 17:00 un svētdien, 22. maijā plkst. 19:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā norisināsies "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas finālspēles. Pirmo reiz Valmieras komanda iekļuvusi LBL čempionāta finālā, kur tiksies ar "VEF Rīga" basketbolistiem sērijā līdz četrām uzvarām.

Armands_pret_VEF
Foto: Edgars Vaivads

"Valmiera/ORDO" basketbolisti šosezon pārraksta pilsētas basketbola rekordu grāmatu. Baltijas līgā sasniegts pusfināls, izcīnīta uzvara Latvijas čempionāta regulārajā sezonā un iekļūts Latvijas Basketbola līgas finālā. Roberta Štelmahera trenētā Valmieras komanda pusfinālā bez liekas spriedzes pārspēja "Liepāja/Triobet" komandu, uzvarot ar 3-0. 

Valmieriešu pretinieki finālsērijā būs četrkārtējie un aktuālie Latvijas čempioni "VEF Rīga" basketbolisti. Vefieši šajā sezonā ieņēma sev neierasto trešo vietu regulārajā sezonā, kas komandai izslēgšanas spēles lika uzsākt jau no ceturtdaļfināla. Play-off spēļu pirmajā kārtā "VEF Rīga" ar 3-0 apspēlēja "Valka/Valga", bet pusfinālā pretī stājās BK "Ventspils". Sērijā līdz trīs uzvarām "VEF Rīga" izvirzījās vadībā ar 2-0, bet sērijas turpinājumā kontroli pārņēma kurzemnieki. Izšķirošajā piektajā spēlē ventspilnieki pēdējā ceturdaļā atradās vadībā ar +5, bet "VEF Rīga" spēles beigās izglābās un izcīnīja uzvaru, pusfinālā triumfējot ar 3-2. 

Līdz ar to Valmieras basketbola līdzjutējiem pirmo reiz būs iespēja vērot LBL finālsēriju klātienē Vidzemes Olimpiskajā centrā, kur "Valmiera/ORDO" centīsies izcīnīt savu pirmo čempiontitulu, bet "VEF Rīga" mēģinās piekto reiz triumfēt Latvijas čempionātā. Finālsērija risināsies pēc formāta 2-2-1-1-1. Tādējādi pirmās divas sērijas spēles sestdien un svētdien norisināsies Vidzemes Olimpiskajā centrā, bet trešā un ceturtā spēle otrdien un trešdien risināsies Arēnā Rīga. Pēc tam mači sērijā līdz četrām uzvarām risināsies pamīšus. Sērijas septītā spēle, ja būs nepieciešama, risināsies 31. maijā Valmierā.