Jaunumi

Pasaules klases vieglatlēti startēs Valsts prezidenta balvā vieglatlētikā

Jau rīt, Baltijā vērienīgākās vieglatlētikas komandu sacensības “Valsts prezidenta balva vieglatlētikā”. Vēsturiskajā Jāņa Daliņa stadionā par kausiem cīnīsies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sportisti, kā arī individuālajā vērtējumā kupls skaits Baltkrievijas labākie vieglatlēti.

Pirmajā sacensību dienā, 10. jūnijā sacensību starts tiks dots plkst. 15:00. Kā pirmās stadionā izies un sacensības atklās sieviešu vesera metēja. Aizraujošas cīņas gaidāmas šķēpmešanas sektorā, kur Latviju pārstāvēs sevi pasaulē labi pierādījusī Madara Palameika. Nopietnu konkurenci Palameikai un citām sportistēm izrādīs otra latviešu meitene Anete Kociņa, kurai šogad lieliski rezultāti un izpildīts pasaules čempionāta normatīvs. Tāllēkšanas sektorā gaidāmi lieliski rezultāti no Elvija Misāna un Jāņa Lieta.  Pirmās sacensību dienas noslēgumā  4x100m stafetes. Plkst. 20:00 vērienīga sacensību atklāšanas ceremoniju, kurā uzrunu sportistiem un skatītajiem teiks sacensību patrons, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Atraktīvie jaunieši no Andžeja Grauda bungu skolas kopā ar fantastiskās balss īpašnieci Elzu Rozentāli pierībinās J. Daliņa stadionu. Leģendārais latviešu trīsoļlēcējs, šī brīža valsts rekorda īpašnieks Māris Bružiks stadionā ienesīs un iedegs sacensību lāpu.

Otrajā dienā, 11. jūnijā gaidāmas ne mazāk aizraujošas cīņas. Jau no 09:00 rītā sāksies cīņas par prezidenta kausiem. Kā pirmie uz starta izies soļotāji sieviešu un vīriešu konkurencē, kuri šogad cīnīsies par īpašajiem Jāņa Daliņa piemiņas kausiem. Augstlēkšanas sektorā būs iespēja sekot līdz Latvijas labākajai septiņcīņniecei, pēdējo divu gadu Latvijas labākajai sportistei Laurai Ikauniecei-Admidiņai. Latvijas labākais trīssoļlēcējs Elvijs Misāns cīnīsies par augstvērtīgu rezultātu. Noslēdzošā sacensību apbalvošana plkst. 15:35.

Divu dienu garumā labākie Baltijas valstu ub Baltkrievijas sportisti cīnīsies par prezidenta kausiem piecās kategorijās: individuāli labākais vieglatlēts un vieglatlēte, labākā vīriešu un sieviešu komanda, kā arī spēcīgākā komanda kopvērtējumā.  

Abas sacensību dienas, paralēli Baltijas labāko vieglatlētu startiem, bērniem un jauniešiem būs iespēja iepazīt vieglatlētiku dažādās aktivitātēs. Būs izveidoti vairāki disciplīnu sektori, kuros brīvā formā un bez maksas būs iespēja izmēģināt dažādas vieglatlētikas disciplīnas un iegūt pārsteiguma balvas.

Aicinām būt klātienē un atbalstīt Latvijas vieglatlētu izlasi ceļā uz uzvaru.

Sacensības organizē Vidzemes Olimpiskais centrs, Valmieras pilsētas pašvaldība un Latvijas vieglatlētikas savienība.

Sacensības atbalsta „Elektrum”, "Latvijas sporta federāciju padome", „Bosch”, „BTA”, „Valmieras stikla šķiedra”, „Latio”, Valpro”, „Sportland”, „Nike”, „Mežezers”, „Vaidava ceramics”, „Valleta”, „Ionfilter”, „Moller’s”, „Rumalaya”, „Sēklas un stādi”, informatīvie atbalstītāji „Radio Tev” un „Valmieras ziņas”.