Jaunumi

Pa pēdām Jānim Daliņam

Sestdien, 15. septembrī Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde, sadarbībā ar Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, aicina ikvienu interesentu doties kopīgā, izzinošā pastaigā! Tajā uzzināsim vairāk par Jāņa Daliņa stadionu, kam šogad aprit 80 gadi, kā arī personu, kura vārdā tas nosaukts – soļotāju Jāni Daliņu. Pastaigas noslēgumā būs iespēja paviesoties “Daliņu” mājās un tajā aplūkot Latvijas Sporta muzeja ceļojošo izstādi “Daliņa zelta solis”. Ekskursiju vadīs divas lieliskas personības, kuras ar vēsturi un stāstiem par Valmieru, ir uz “tu” – Ingrīda Zīriņa un Ineta Amoliņa.

Foto: Soļotājs Jānis Daliņš sacensību trasē. 1930. to g. sākumā. 

Eiropas kultūras mantojuma dienas ir tematiska, mantojuma vietu saimnieku, entuziastu un speciālistu veidota kultūras pasākumu programma. Tās mērķis ir tuvināt cilvēkus kultūras mantojumam, vairojot izpratni par pieminekļu aizsardzību – aizsargājamo pieminekļu dažādību, vērtību apzināšanu, saglabāšanu, kā arī kultūras mantojumu kā resursu ilgtspējīgai attīstībai.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Vidzemes reģionālā nodaļa šogad kā centrālo tematiku izvirzījusi Jāņa Daliņa stadionu Valmierā, kas šogad atzīmē 80 gadu pastāvēšanu. Šajā zīmīgajā jubilejā sākusies vērienīga stadiona rekonstrukcija, lai jau 2020. gadā tas atkal vērtu durvis sportot gribētājiem un aktīva dzīvesveida piekritējiem. Stadionā būs pieejama arī valstī modernākā vieglatlētikas manēža, kas viennozīmīgi palīdzēs ceļā uz jauniem sasniegumiem sportā.

Eiropas kultūras mantojuma dienā ikviens interesents aicināts pievienoties pastaigai, kurā varēs uzzināt vairāk par toreizējo stadiona nepieciešamību Valmierā, tā vēsturi un saistību ar Jāni Daliņu. Pastaiga noritēs pa vietām, kur savulaik pavisam noteikti staigājis arī pats soļotājs – gar Gaujas stāvajiem krastiem un vedīs līdz netālu esošajām Daliņa mājām. Pastaigas dalībniekiem būs iespēja atklāt, kur savulaik dzīvojis soļotājs, kā arī aplūkot Latvijas Sporta muzeja ceļojošo izstādi “Daliņa zelta solis”. Sestdienas pastaigu vadīs vēsturniece un Valmieras muzeja vēstures nodaļas vadītāja Ingrīda Zīriņa, kā arī vēsturniece, sertificēta gide un Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotāja Ineta Amoliņa.

Pastaigas sākums 15. septembrī, pulksten 11.00, pie Sajūtu parka atpūtas kompleksa.

Pastaiga un izstādes apskate bez maksas.

Vietu skaits ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Pieteikties pie Ievas Gredzenas, pa tālr. 23278424