Jaunumi Ziņu arhīvs

Nieka tiesa šķir Valmieras BMX riteņbraucējus no olimpiskā pusfināla

Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs neveiksmi piedzīvoja Valmieras BMX riteņbraucēji Māris Štrombergs un Edžus Treimanis. Abi sportisti savos ceturtdaļfinālos palika piektajā vietā, uzreiz aiz pusfināla strīpas.

BMX

17. augustā tika aizvadīti individuālie izsēšanas braucieni, kuri noteica braucēju sadalījumu ceturtdaļfinālam. Edžum Treimanim šis brauciels lika atcerēties notikumus Londonas Olimpiskajās spēlēs, kurās traim trail braucienā Edžus krita. Jau pirmajā pumpā valmierietis aizlēca pār tālu un neveiksmīgi piezemējās, piedzīvojot kritienu. Par laimi tas nebija tik sāpīgs kā pirms četreim gadiem, tomēr nefinišējot ieņemtā 32. vieta nozīmēja ļoti spēcīgus konkurentus ceturtdaļfinālā. Savukārt divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs bez liekas piepūles uzrādīja septīto rezultātu un nokļuva otrajā braucienā.

Sacensību otrā diena gan atnesa nepatīkamu pārsteigumu – Riodežaneiro BMX trasē pūta spēcīgs pavējš, kas ietekmēja sacensību iznākumu un sagādāja valmieriešiem lielas problēmas startā, kur spēcīgajam Štromberga starta minienam pateicīgāks bija pretvējš.

Edžus Treimanis startēja pirmajā braucienā kopā ar šī gada Pasaules čempionāta pirmo trīs vietu ieguvējiem francūzi Dudē, holandieti Kīmanu un amerikāni Longu. Pirmajā braucienā startējot no septītās pozīcijas Edžum neizdevās pacelties augstāk un pirmais brauciens tika noslēgts septītajā vietā. Otrajā braucienā otrajā taisnē sadūrās un krita Kīmans ar Dudē, ko izmantoja Treimanis, apsteidzot pretiniekus un otrajā braucienā finišējot trešais. Līdz ar to pirms izšķirošā brauciena Valmieras riteņbraucējs ar 10 punktiem atradās ceturtajā pozīcijā, kas dotu vietu pusfinālā, tomēr priekšā vēl bija trešais, izšķirošais brauciens. Startējot no otrās pozīcijas, Treimanim startā neizdevās apsteigt pirmo divu braucienu uzvarētāju holandieti Van Gorkomu un pēc pirmās virāžas Latvijas sportists atradās burzmā. Trešajā taisnē valmierietis iebrauca kā sestais, bet pirms pēdējās virāžas krita Brazīlijas sportists un Treimanis pacēlās uz piekto vietu. Tomēr taktiski nostartēja Nīderlandes sportisti, Van Gronkomam palaižot priekšā Kīmanu, kas ļāva trīs braucienu summā Pasaules vicečempionam apsteigt Treimani par vienu punktu. Līdz ar to ar 15 punktiem Treimanis ieņēma piekto vietu un par vienu punktu atpalika no Kīmana, kas nozīmēja neiekļūšanu pusfinālā.

Neveicās arī divkārtējam Olimpisko spēļu čempionam Mārim Štrombergam. Pirmajā braucienā Mārim neizdevās ierasti spēcīgais starts un pēc pirmās virāžas valmierietis atradās burzmā. Otrajā taisnē tieši priekšā Latvijas sportistam nokrita divi no brauciena favorītiem anglis Filips un šveicietis Grafs. No sadursmes nespēja izvairīties arī Štrombergs, piedzīvojot kritienu. No trīs kritušajiem pirmais finišu sasniedza Štrombergs, ieņemot sesto vietu. Otrajā braucienā starta taisnē Štrombergs "netrāpīja ritmā", zaudējot ātrumu un otrajā taisnē iebraucot kā sestais. Otrajā virāžā Indonēzijas sportists krītot paķēra sev līdzi Grafu. Štrombergs abus sportistus apbrauca un finišēja ceturtajā vietā. Līdz ar to valmierietis pirms izšķirošā brauciena ar desmit punktiem atradās piektajā vietā un bija nepieciešams trešajā braucienā apsteigt Dienvidāfrikas braucēju Dodu. Trešais starts Mārim nebija no veiksmīgajiem un risinājās saspringta cīņa par vietām. Brauciena otrajā pusē tika apsteigts dienvidāfrikānis un likās ka ar ceturto vietu trešajā braucienā pietiks, tomēr negaidīti uzvaru izcīnīja Šveices sportists Grafs, kuram trīs braucienu summā bija vienāds rezultāts ar Štrombergu – 14 punkti. Pateicoties uzvarai trešajā braucienā tieši Grafs tika pusfinālā, atstājot Māri Štrombergu aiz kvalifikācijas strīpas.

Diemžēl valmieriešiem Rio Olimpiskās spēles BMX ir noslēgušās vēl pirms izšķirošajiem medaļu braucieniem. Neskatoties uz to, lepojamies ar Valmieras sportistiem, kuri nes mūsu pilsētas vārdu pasaulē.