Jaunumi Ziņu arhīvs

Mēs lepojamies: Oskars Melbārdis pasaules čempions!

Valmieras sporta vienības sportists Oskars Melbārdis sestdien, 21. februārī aizraujošā cīņā Austrijas trasē Iglsā kļuva par pasaules čempionu bobslejā četriniekiem. Pēc pirmās sacensību dienas Melbārža ekipāža atradās tikai septītajā vietā, bet trešajā un ceturtajā braucienā uzrādīja labākos rezultātus, izraujot uzvaru ar 0,04 sekunžu pārsvaru pār vācieti Frančesko Frīdrihu.

Oskars čempions

Oskars Melbārdis Iglsā startēja kopā ar saviem ierastajiem stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Artvi Vilkasti un Jāni Strengu. Iepriekšējos pasaules kausa posmos Melbārdis un viņa stūmēji saskārās ar veselības problēmām, kas lika izlaist vairākas sacensības, atstumjot Latvijas pirmo ekipāžu uz otro starta grupu. Sestdien pēc pirmā brauciena Melbārža pilotētā ekipāža atradās vien 9. vietā, bet dienas otrajā braucienā Valmieras gada sportists uzrādīja trešo labāko rezultātu, noslēdzot dienu 7. vietā.

Svētdiena izvērtās vēsturiska diena Latvijas sportā. Pasaules čempionāta trešajā braucienā Oskars Melbārdis uzstādīja labāko rezultātu un pacēlās uz godalgotu pozīciju, pirms izšķirošā brauciena ieņemot otro vietu. Ceturtajā un pēdējā braucienā Latvijas pirmā ekipāža veica ekselentu braucienu, uzrādot dienas labāko rezultātu un piesakot pretenzijas uz zelta medaļu. Sacensību pēdējā braucienā vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš līdz tam bija pārliecinošs sacensību līderis, neizturēja spriedzi un trasē pieļāva rupjas kļūdas, zaudējot savu iekrāto pārsvaru. Vācijas ekipāžai sasniedzot finiša līniju rezultāta ailītē parādījās laiks +0,04 sekundes, kas nozīmēja Latvijas bobslejistu triumfu pasaules čempionātā bobsleja četriniekos. Šīs ir vēl nebijis panākums Latvijas neatkarības gadu vēsturē. Apsveicam Oskaru un viņa komandu!

Tikmēr otrs Valmieras sporta vienības bobslejists Oskars Ķibermanis ar saviem stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Vairi Leibomu pasaules čempionātā finišēja augstajā 10. vietā. Nedēļu iepriekš turpat Iglsas trasē risinājās pasaules čempionāts bobsleja divniekiem, kurā Melbārdis ieņēma 5. vietu, bet Ķibermanis finišēja 14. vietā.

Abi bobsleja Oskari ir starp astoņiem Valmieras sporta vienības dalībniekiem, kuri saņem finansējumu no Valmieras pilsētas pašvaldības un Vidzemes Olimpiskā centra. Bez Oskara Melbārža un Oskara Ķibermaņa Valmieras sporta vienībā ietilpst olimpieši BMX braucēji Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide, Sandra Aleksējeva, peldētājs Uvis Kalniņš un kalnu slēpotājs Mārtiņš Onskulis.