Jaunumi Ledus gladiatori

Ledus gladiatoru sacensības – veselīgs un atraktīvs projekts skolēniem, kurā var iemācīties slidot!

Regulāri izkustoties, prāts kļūst možāks un ķermenis – spriganāks. Kuru ziemas sporta veidu izvēlēties bērnam, ja līdz šim ne ar vienu tā īsti nav bijusi saskarsme? Slidošana ir aktivitāte, kas piemērota ikvienam. Apgūstot šo sporta veidu, radīsies vēl viens iemesls tam, lai nākamo ziemu sagaidītu ar prieku.

Kāpēc ir svarīgi iemācīt bērnam slidot? Daudzi vecāki, treneri, mediķi un skolotāji vienbalsīgi atbalsta šo sporta veidu. Galvenie iemesli, kāpēc tas ir nozīmīgi, ir laba fiziskā sagatavotība un muskulatūras nostiprināšana. Vēl viens svarīgs iemesls ir tas, ka bērns norūdās pret ziemas mestajiem izaicinājumiem veselībai un imūnsistēmai. Slidošana, viennozīmīgi, attīsta līdzsvara izjūtu un koncentrēšanās spējas.

Vidzemes Olimpiskais centrs sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību pilsētas skolām nodrošina slidot apmācības programmu 4. klasēm. Savukārt, 5. – 8. klašu skolēniem no visas Vidzemes ir iespēja piedalīties slidošanas sacensībās “Ledus gladiatori”. Sacensību dalībnieki pirms galvenā notikuma apmeklē četrus treniņus, kuru laikā, instruktoru uzraudzībā, apgūst slidot prasmes pamatus. Pēc aizvadītajiem treniņiem seko sacensību fināli un noslēguma pasākumi.

Slidošanas sacensību projekta “Ledus gladiatori” jauniešus klātienē vēro un sāpīga kritiena vai nelielas neveiksmes gadījumā palīgā steidz sertificēts mediķis, kurš ir klāt visos treniņos. Vērojot slidošanas sacensību projekta dalībniekus, mediķis uzsver: “Ar katru treniņu bērni attīsta drosmi, mērķtiecību un ir neatlaidīgāki. Attīstās arī komandas gars un pašpārliecinātība, jo dalībnieki iemācās pareizi krist un atkal piecelties nesavainojoties. Protams, ir grūti noskatīties, kā bērni ceļas un krīt jau kuru reizi, bet nākamajā treniņā šie kritieni ir jau krietni mazāk!”

Papildus visām pozitīvajām iespējām, ko bērna veselībai un attīstībai sniedz slidošana, nevar nepieminēt arī mīlestību pret sportu, kas var izvērsties nopietnā sportista karjerā. Ne vienmēr mēs spējam paredzēt sava bērna nākotni un noteikt viņa nākotnes izvēles, taču virzīt atvasi šādā virzienā nebūt nav peļama ideja, jo, iespējams, jaunieti sagaida spoža nākotne – profesionālajā hokejā, daiļslidošanā, ātrslidošanā vai trenera amatā. Un viss tikai tāpēc, ka vecāki vai skolotāji organizēja, meklēja iespējas, veda uz nodarbībām un gribēja iesaistīties!

“Ledus gladiatori” aktīvi turpina aizvadīt savus  treniņus, katru reizi iegūstot jaunas iemaņas, kuras noteikti noderēs fināla sacensībās – jau martā.

“Ledus gladiatorus” organizē Vidzemes Olimpiskais centrs sadarbībā ar Valmieras Hokeja klubu un Latvijas Hokeja federāciju.  Projektu atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome un  Izglītības un zinātnes ministrija.

Labāk vienreiz redzēt, nekā piecreiz dzirdēt! “Sporta tribīnes” sižets par ledus gladiatoriem!