Jaunumi Ledus gladiatori

“Ledus Gladiatoru” finālsacensībās starp 5.klasēm nepārspēti paliek Matīši

No 26.februāra līdz 1.martam Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā norisinās lielāko skolu slidošanas sacensību “Ledus Gladiatori” 7.sezonas finālsacensības. Sacensību pirmajā dienā startēja 5.klašu divīzija un uzvaras laurus jau 4.reizi plūca Matīšu pamatskolas 5.klases komanda.

 

Pēc cītīgiem treniņiem trīs mēnešu garumā strauji pienācis sacensību noslēguma posms – finālsacensību nedēļa. Vidzemes Olimpiskā centra organizēto skolu slidošanas sacensību “Ledus Gladiatori” 7. sezonā par uzvarētāju tituliem četras dienas piecās klašu grupās sacentīsies 122 komandas no Vidzemes reģiona skolām. Pirmā “cīņa” jeb cīņa ar sevi jau ir notikusi – uzdrošināties uzkāpt uz ledus un iemācīties slidot – to būs pieveikuši visi šīs sezonas gladiatori! Otrā cīņa notiks ar vienaudžiem, parādot, kuram ir veicies labāk, kam gladiatoru šķēršļi ir ātrāk pārvarami, atbalstītāji – skaļāki, komandas gars – spēcīgāks utml. Finālsacensību pirmajā daļā skolēni atrāda apgūtās iemaņas uz ledus, bet pasākuma otrajā daļā Vidzemes Olimpiskā centra universālajā zālē atpūšas dažādās atrakcijās, kā arī izmēģina erudīcijas spēles un  komandu saliedēšanas aktivitātes.

5.klašu divīzijā šogad piedalījās 30 komandas. Trešo vietu vien par 41 sekundi pārspējot Strenču novada vidusskolu (14:12) šogad iegūst Limbažu sākumskolas 5.klase (13:31). Limbažu sākumskolas skolēni vienmēr uzrāda labus rezultātus, neatstājot labāko trijnieku. Otrā vieta valmieriešiem – Valmieras sākumskolas 5.d klases komandai (13:10), bet pirmā vieta jau 4.reizi sacensību pastāvēšanas vēsturē – Matīšu pamatskolas 5.klasei (12:45). Visi rezultāti redzami šeit.

Šodien, 27.februārī finālsacensības norisinās 4. un 8. klasēm, 28.februārī startēs 7.klases, bet 1.martā – 6.klases.

Skolu slidošanas sacensības “Ledus Gladiatori” katru sezonu pulcē ap 1500 dalībniekus no Vidzemes reģiona izglītības iestādēm un ir lielākās šāda veida sacensības Latvijā. “Ledus Gladiatori” mērķis ir ne tikai noskaidrot ātrākās klašu komandas, bet arī dot iespēju bērniem apgūt slidošanas pamatus. Katra komanda pirms finālsacensībām aizvada trīs treniņus, kuros Vidzemes Olimpiskā centra slidošanas instruktori palīdz apgūt “Ledus Gladiatori” šķēršļu trases un slidošanas tehnikas elementus. Ar vērtīgām balvām visai klasei tiek apbalvotas visas klašu komandas un pedagogi, kā arī atraktīvākie karsēji, atbalstītāji, kuri ir piedalījušies “Ledus Gladiatori”.

Plašāka informācija par projektu pieejama mājaslapā www.voc.lv, sadaļā “Ledus Gladiatori”.

Visi foto šeit: https://failiem.lv/u/2h9ekbvg