Jaunumi Ziņu arhīvs

Latvijas handbola izlase Valmierā spēlēs ar Kipru un Ukrainu

10. un 17. janvārī Valmierā norisināsies Pasaules čempionāta kvalifikācijas spēles handbolā. Vidzemes Olimpiskais centrs pirmo reiz uzņems Latvijas handbola izlases mājas spēles, kurās latvieši tiksies ar Kipras un Ukrainas izlasēm.

Krištopāns3

Rokasbumba jeb handbols ir komandu sporta spēle, kurā sportistiem bumba ar rokām jāiemet pretinieka vārtos. Spēlē katrā komandā uz laukuma ir 6 laukuma spēlētāji un vārtsargs. Starptautiskā līmenī tā tiek spēlēta kopš 1920.gada. Latvijā handbols tiek spēlēts vairāk kā 50 gadus. Spēle ir ātra, dinamiska un vīrišķīga, ietverot ķermeņa kontaktu, kad aizsargi cenšas apturēt uzbrucējus tuvoties vārtiem.

Latvijas vīriešu handbola izlase savas pastāvēšanas vēsturē vēl nekad nav startējusi Olimpiskajās spēlēs un Pasaules vai Eiropas čempionātu finālturnīros, taču veiksmīgā izloze un perspektīvas sastāvs dod cerības, ka Latvijas handbolisti pirmoreiz vēsturē varētu sasniegt pasaules čempionāta finālturnīru, kas 2017.gada sākumā norisināsies Francijā.

Kvalifikācijas turnīru Latvijas handbola izlase 2015.gada novembrī iesāka ar uzvarām pār Grieķiju un Ukrainu, izvirzoties vadībā savā apakšgrupā. Katras apakšgrupas uzvarētāja kvalificēsies play-off kārtai, kas notiks nākamā gada jūnijā. Uzvarot izslēgšanas spēlēs (uzvarētājs tiek noteikts divu spēļu summā) komanda iekļūs Pasaules čempionātā. Lielu mērķu sasniegšana nav iedomājama bez līdzjutēju atbalsta, tāpēc atbalsts tribīnēs būs ļoti nepieciešams.

Latvijas handbolisti Valmierā pirmo spēli aizvadīs 10. janvārī plkst. 17:05, tiekoties ar Kipras valstsvienību. Savukārt 17. janvārī plkst. 15:05 Latvijas komanda tiksies ar spēcīgo Ukrainas izlasi. Biļešu cenas spēlēm Vidzemes Olimpiskajā centrā 3 EUR, bet skolēniem ieeja bez maksas. Biļetes var iegādāties: ŠEIT

Latvijas izlases galvenā trenera Uģa Vikštrēma vadītā komanda Pasaules čempionāta kvalifikācijas ciklu iesāka ar divām uzvarām. Vispirs Dobelē ar rezultātu 31:22 tika uzveikta Grieķijas izlase, bet Kijevā ar 23:18 tika pārspēta arī Ukraina. Šie panākumi devuši Latvijas handbolistiem labas pozīcijas cīņai par iekļūšanu Pasaules čempionātā.

Pirmajās divās kvalifikācijas turnīra spēlēs Latvijas valstsvienības rezultatīvākais spēlētājs ar 16 gūtiem vārtiem bija Aivis Juržs, kurš spēlē Pasaules spēcīgākajā nacionālajā čempionātā – Vācijas 1. Bundeslīgā. Savukāt „handbola milzis”, 215 cm garais Dainis Krištopāns kvalifikācijas turnīru iesācis ar 14 vārtu guvumiem.