Jaunumi Ziņu arhīvs

“Latvian Open 2016” florbola turnīrs noslēdzas ar FBK “Valmiera” uzvaru

No 25. – 28. augustam Vidzemes Olimpiskajā centrā un Kocēnu sporta namā risinājās starptautisks florbola turnīrs "Latvian Open", kurš šogad atzīmēja pastāvēšanas desmito gadskārtu. Par prieku vietējiem līdzjutējiem, par uzvarētājiem turnīra vīriešu elites grupā kļuva FBK "Valmiera" florbolisti, izcīnot turnīra čempionu titulu otro gadu pēc kārtas.

florbols latvian open-101
Foto: Raivo Sarelainens

Vīriešu elites grupā FBK "Valmiera" pirmajā grupu turnīra spēlē piedzīvoja zaudējumu Krievijas florbolistiem no FBK "Spartak", bet turpinājums izvērtās gana veiksmīgs. Grupā tika uzveiktas FS "Masters" un "Talsi/Irlava" komandas, izkļūstot no B apakšgrupas kā otrie. Izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā viegli ar 6:2 tika pārspēti "Ķekavas Bulldogs", bet pusfinālā nopietns pārbaudījums – "Rubene". Principiālajā cīņā valmierieši pēcspēles metienos pārspēja Kocēnu komandu un iekļuva vīru elites grupas finālā. Finālmačā, tiekoties ar "Pārgauja" florbolistiem, atkal bija nepieciešami pēcspēles metieni. Ivo Baloža lieliski izpildītie bullīši atnesa FBK "Valmiera" uzvaru un "Latvian Open 2016" čempionu titulu vīru elites grupā. Savukārt "Rubene" spēlē par trešo vietu pārspēja Liepājas "Kurši" florbolistus.

Uzaicināto komandu turnīrā startēja Somijas augstākās līgas vienības "SC Classic" un "Nokian KrP", kā arī Šveices komanda "UHC Uster". Pretī spēcīgajām ārzemju komandām stājās Latvijas izlases spēlētāji, kuri gatavojas decembrī notiekošajam Pasaules čempionātam. Saspringtās cīņās nevienu uzvaru Latvijas izlasei izcīnīt neizdevās un turnīrs tika noslēgts ceturtajā vietā, bet par uzvarētājiem kļuva "SC Classics".

Sieviešu konkurencē uzvarētāju laurus plūca "Ķekava" florbolistes, finālmačā pēcspēles metienos uzvarot "Rubene" dāmas. Savukārt par vīru open grupas uzvarētājiem kļuva "Ogres vilki".