Jaunumi

Gaujas krastos aizvadīts aktīvās nūjošanas sezonas noslēguma pārgājiens

5. novembrī maršrutā Gaujas stāvie krasti – Sīmanēnu svētozols – Gaujas stāvie krasti tika noslēgta aktīvās nūjošanas sezona. Pa pirmo sniegu, Gaujas krastos pārgājienā piedalījās nūjotāji no Liepājas, Rīgas, Smiltenes, Valmieras un citām Latvijas pilsētām. 

Pēc nelielas iesildīšanās 12:00 tika dots starts Vidzemes Olimpiskā centra un Burtnieku novada domes organizētajam nūjošanas pārgājienam. Pārgājiena dalībnieki devās 21 kilometru garajā maršrutā, kas sākās pie J. Daliņa stadiona SPA un tālāk veda uz Gaujas stāvajiem krastiem līdz pat Sīmanēnu svētozolam. Maršruta garumā nūjotāji apskatīja tādas vietas, kā Ķelderleju, Mazos stāvos krastus, seno Pasta ceļu un protams Sīmanēnu svētozolu. Nonākuši pie ozola visi nūjotāji iestiprinājās ar siltu tēju un pīrādziņiem, smēlās enerģiju no 400 gadus vecā Sīmanēnu svētozola un devās atpakaļ uz Gaujas stāvajiem krastiem.

Teju pussimts nūjotāji saulainos ziemas laika apstākļos pieveica 21km garo maršrutu. Pēc pārgājiena ikviens dalībnieks saņēma Sertifikātu par piedalīšanos, dienas noslēgumā dalībnieki izmantoja SPA sniegtās iespējas un sasildījās pirtiņā. 

Vidzemes Olimpiskais centrs un Burtnieku novads pateicas par dalību visiem nūjotājiem. 

Pārgājiena maršruts ikdienā ir pieejams ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam. Trase ir marķēta ar dzeltenu marķējuma visas trases garumā. Par citām takām iespējams uzzināt mobilajā aplikācijā "VOC Trases", ko iespējams lejuplādēt bez maksas "AppStore" vai "GoogleStore" veikalos.