Jaunumi

Gabrāna rekorda vakarā „Valmiera/ORDO” ar uzvaru nodrošina vietu izslēgšanas spēlēs

Sestdien, 18.martā, Vidzemes Olimpiskajā centrā „Valmiera/ORDO” (17-9) „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas spēlē ar rezultātu 80:62 uzvarēja „Barons kvartāls” (12-12), tādējādi jau priekšlaicīgi nodrošinot vietu turnīra izslēgšanas spēlēs (pēc šīs uzvaras valmierieši pat teorētiski zemāk par sesto vietu turnīra tabulā nevar nokrist). Uzvarētāju sastāvā ar 24 punktiem rezultatīvākais bija Damjērs Pits, bet viesu sastāvā ar 25 punktiem izcēlās Tailers Larsons.

Šī spēle valmieriešu līdzjutējiem paliks atmiņā divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, ar īpaši sagatavotu vizītkarti pirms spēles tika sagaidīts komandas pēdējais papildinājums – centra spēlētājs Dors Fišers (laukumā gan vēl nedevās). Otrkārt, valmieriešu saspēles vadītājs Raimonds Gabrāns spēles pašā izskaņā izdarīja savu otro rezultatīvo piespēli šovakar, pēc kuras skatītāju vētrainu aplausu pavadīts ar 584 rezultatīvām piespēlēm kļuva par visu laiku labāko „piespēlētāju” Valmieras basketbola vēsturē LBL turnīrā, apsteidzot tagadējo „Valmiera/ORDO” galvenā trenera asistentu Gati Melderi (583 rez.p).

Spēles rezultātu pēc skaista caurgājiena ar precīzu divpunktu metienu atklāja Mičels, uz ko viesi atbildēja ar lietuviešu leģionāra Jogelas diviem punktiem. Pirmās ceturtdaļas otrajā minūtē divreiz pēc kārtas viesu sastāvā kļūdījās Zonne un abas kļūdas valmieriešiem izdevās pārvēst punktu guvumos. Vispirms precīzs no groza apakšas bija Pits, bet nākamo rīdzinieku kļūdu divos punktos pārvērsa Blaus (6:2). Viesiem pēc Zonnes un Freimaņa divpunktu metieniem ātri izdevās rezultātu izlīdzināt, bet Mediss ar precīzu pustālo metienu pirmo reizi spēles vadību panāca rīdziniekiem (6:8). Lai gan valmieriešiem ceturtdaļas turpinājumā četras minūtes līdz tās izskaņai spēles vadību izdevās atgūt (11:10), noslēgums veiksmīgāks padevās rīdziniekiem, kuriem pēc pirmajām desmit minūtēm četru punktu pārsvars (20:16).

Otrā ceturtdaļa iesākās ar Jonāta precīzo tālmetienu, uz ko ar diviem punktiem rīdzinieku sastāvā atbildēja Krestiņins. Nākamajā valmieriešu uzbrukuma izspēlē nekļūdīgs bija Blaus, bet tad piecus punktus pēc kārtas valmieriešu sastāvā guva Pits, kurš ne tikai atguva spēles vadību, bet arī panāca vadību mājiniekiem. +4 (26:22). Valmieriešu ofensīva turpinājās arī nākamajās minūtēs, kurās īpaši uzteicama jau pieminētā Pita produktivitāte. Valmieriešu saspēles vadītājs vēlreiz bija nekļūdīgs no tālās distances, bet pēc tam lieliskā metienu pozīcijā izvirzīja valmieriešu stabilāko snaiperi Laksu. Laksas un Pita veiksmīgo darbību iedvesmoti mājinieki arī otrās ceturtdaļas izskaņā iniciatīvu turēja savās rokās un punktu spēles pirmajam puslaikam ar diviem precīziem soda metieniem pielika Mičels (37:29).

Spēles otrais puslaiks iesākās ar mājinieku izrāvienu, pēc kura viesu galvenais treneris Mārtiņš Gulbis bija spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu. Minūtes pārtraukums gan lielas korekcijas spēles ritējumā neieviesa un valmierieši turpināja audzēt pārsvaru. Mājiniekiem no tālās distances turpināja „spīdēt” Laksa, bet pēc Pita precīzā tālmetiena trešās ceturtdaļās vidū tika panākts lielākais pārsvars šovakar +24 (55:31), kas, savukārt, viesu komandas galvenajam trenerim lika jau otro reizi īsā laikā saukt savējos uz piespiedu apspriešanos. Šoreiz rīdzinieki, acīmredzot, bija uztvēruši komandas galvenā trenera prasīto un pēc Larsona pieciem bezatbildes punktiem savu pārtraukuma iespēju bija spiests izmantot Uvis Helmanis. Trešās ceturtdaļas izskaņā viesi atspēlēja vēl četrus punktus un pēc 30 nospēlētajām minūtēm valmieriešiem uz tablo +13 (57:44).

Tāpat kā iepriekšējās trīs ceturtdaļas arī spēles noslēdzošo daļu ar precīzu metienu atklāja mājinieki, kad pēc lieliskas valmieriešu izspēlētas kombinācijas no tālās distances nekļūdīgs bija Laksa (60:44). Neskatoties uz „Barons kvartāls” komandas pamatcentra Dāvja Rozīša piecām piezīmēm, turpmākajās minūtēs viesiem izdevās samazināt rezultāta starpību līdz desmit punktiem (52:62), bet atlikušajā spēles laikā valmierieši lielas vaļības vairs neatļāvās un rezultāta starpība nu jau turpināja augt pretējā virzienā. Spēles pašā izskaņā Raimonds Gabrāns, veicot divas rezultatīvas piespēles, pārspēja iepriekšējo rekordu un kļuva par spēlētāju, kurš Valmieras komandas rindās ir veicis visvairāk rezultatīvo piespēļu LBL turnīrā. Spēlei punktu pēc lieliski izspēlētas pikenrola sadarbības pielika Blaus (80:62).

"Valmiera/ORDO" – „Barons kvartāls" 80:62 (16:20, 21:9, 20:15, 23:18)

„Valmiera/ORDO”: Pits 24 (6 rez.p), Blaus 15, Jonāts 13 (9 atl.b), Bērziņš 11, Laksa 9, Mičels 6, Gabrāns 2, Kaufmanis, Kārlis, Mālmanis, Fišers.

„Barons kvartāls”: Larsons 25 ( 5rez.p), Krestiņins 12, Jogela 5, Rozītis 4, Freimanis 4 (11 atl.b), Zonne 4, Mediss 4, Geks 2, Mētra 2, Epners.