Informācija

FLORBOLA KLUBA “VALMIERA” 14. SEZONA – VEIKSMĪGĀKĀ KOMANDAS VĒSTURĒ

 

FBK “Valmiera” florbolistu vīru komanda aizvadītajā sezonā pirmo reizi cīnījās par Latvijas virslīgas medaļām. Valmieras sporta kluba valdes loceklis un Valmieras florbola kluba prezidents Artis Jansons skaidro to kā ilgstoša un mērķtiecīga darba rezultātu četrpadsmit gadu garumā.

 „Augot florbola popularitātei Valmierā, 2003. gadā izveidojām florbola klubu “Valmiera”. Jauno klubu atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība, un tas tika iekļauts Nodibinājuma “Valmieras sporta klubs” sistēmā. Sadarbībā ar Valmieras bērnu sporta skolu pakāpeniski veidojām visu vecumu bērnu komandas, kas kopā ar pieaugušo komandu gadu gaitā izauga par stabilu florbola piramīdu, un šodien nodrošina šī dinamiskā sporta spēļu veida pieejamību un attīstību pilsētā,” skaidroja Artis Jansons.

Kluba prezidents ir gandarīts, ka pieaugušo komanda ar katru sezonu arvien ir uzlabojusi savu sniegumu. Latvijas čempionātos FBK “Valmiera” debitēja 2003. gada rudenī, kad vīriešu komanda startēja 1. līgas turnīrā. 2014./2015. gada sezonā komanda nostiprinājās Latvijas labāko astotniekā. Šogad kluba vīriešu komanda izcīnīja vēsturiski augstāko, ceturto vietu Elvi Latvijas virslīgas čempionātā, pirmo reizi piedaloties cīņā par medaļām florbola “pavasara trakumā” arēnā “Rīga”. Komandai līdz bronzas medaļai pietrūka nieka piecas sekundes un nedaudz veiksmes! Runājot par kluba nākotni, kluba prezidents uzsver, ka komandas mērķis ik gadu cīnīties par augstākā kaluma godalgām Latvijas čempionātos.

Artis Jansons uzsvēra, ka īpaši prieks ir par bērnu un jauniešu komandām, kuras arī sasniedz arvien labākus rezultātus savu vienaudžu vidū Latvijā un sekmīgi piedalās starptautiskajos turnīros, tādējādi nodrošinot jauno maiņu pieaugušo komandai nākotnē. Šā gada Pasaules jauniešu čempionātā Zviedrijā Latvijas izlases formā startēja trīs valmierieši.

Artis Jansons: “Pašlaik florbola klubā “Valmiera” sistēmā trenējas 170 bērni, jaunieši un pieaugušie. Esmu gandarīts, ka arvien vairāk kluba jaunāko vecuma grupu bērnu komandu vecāki aktīvi atbalsta komandas sacensībās, iesaistās kluba sabiedriskajā dzīvē. Ik gadu pieaug arī Valmieras florbola līdzjutēju skaits, kuru atbalsts spēlētājiem ir ļoti nozīmīgs!”

Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons, vērtējot Valmieras florbola attīstību, saka: „Vidzeme allaž ir bijusi aktīva florbola jomā. Kā apliecinājums tam ir fakts, ka šogad virslīgā no astoņām izslēgšanas turnīra komandām četras bija no Vidzemes. Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes Olimpiskais centrs vienmēr ir bijuši atsaucīgi dažādu vietēja mēroga un starptautisku sacensību rīkošanā, kas stimulē interesi par florbolu pilsētā. Pēdējos gados Valmieras florbola kluba vadība ir izvirzījusi augstus mērķus un mērķtiecīgi strādā, lai tos sasniegtu, tādēļ ir redzams rezultāts. Veidojot savu sistēmu, sākot ar bērnu komandām, ir nepieciešams laiks, nevar cerēt uz tūlītēju rezultātu. Tas ir ilgtermiņa ieguldījums, kas nes augļus pēc vairākiem gadiem.”