Jaunumi

FBK “Valmiera” sezonu sāks ar principiālu maču Kocēnos

Sestdien, 17. septembrī ar piecām spēlēm tiks uzsākta jaunā Elvi florbola līgas sezona, kurā tiks noskaidroti Latvijas čempionāta 24. sezonas čempioni. FBK "Valmiera" pirmo spēli aizvadīs ar principiālajiem pretiniekiem Kocēnu "Rubene" florbolistiem. Mačs norisināsies 17. septembrī plkst. 18:00 Kocēnu sporta namā.

09-17-_at_rubene_web

FBK "Valmiera" un "Rubene" mājas spēļu zāles Vidzemes Olimpiskais centrs un Kocēnu sporta nams atrodas 4 km attālumā viena no otras, tādēļ savstarpējais sacensību gars starp šīm abām komandām ir jūtams un godam izpelnījies Valmieras derbija nosaukumu.  Kocēnu sporta namā gaidāms liels līdzjutēju atbalsts abām komandām.

FBK "Valmiera" komandas kodols šosezon palicis gandrīz nemainīgs. Sastāvā palikuši visi pamatsastāva spēlētāji un pēc gada prombūtnes mājās atgriezies Mārtiņš Kājiņš, kurš pārbaudes spēlēs sevi pierādīja kā nozīmīgas lomas spēlētāju un vienu no potenciālajiem komandas līderiem jaunajā sezonā. Pozitīvas izmaiņas notikušas komandas personāla korpusā. Treneru štābam pievienojies pieredzējušais Ilvars Balodis, kurš spēļu laikā būs neatsverams komandas galvenajam trenerim palīgs Aigaram Belasovam. Par komandas fizisko sagatavotību šajā sezonā rūpējas Inga Dzene, kura pērnajā sezonā čempionu titulam sagatavoja Valmieras basketbolistus, bet spēlētāju veselība uzticēta fizioterapeitam Kristeram Lejiņam, kurš sevi sportiskajā karjerā apliecinājis kā ļoti laba līmeņa BMX riteņbraucējs, tādēļ arī viņam sporta specifika nav sveša. Tādējādi Valmieras florbolistiem nodrošināti visi nepieciešamie apstākļi, lai sasniegtu jaunus panākumus Latvijas florbola čempionātā.

Kocēnu "Rubene" tradicionāli būs viena no medaļu pretendentēm Latvijas čempionātā. Arī dzeltenmelnie saglabājuši savus galvenos spēkus un komanda būs bīstams pretinieks jebkurai komandai. Pēc aizvadītās sezonas par karjeras noslēgumu paziņoja ilggadējais "Rubenes" komandas kapteinis Jānis Bagāts, bet uz Rīgu pārcēlās Juris Zilberts. Bez šiem spēlētājiem visi pārējie vadošie spēki ir ierindā. Pirms spēles ar "Rubeni" ikvienam pretiniekam nopietni jāpiedomā kā apturēt rezultatīvo uzbrukuma trio – Atis Stepāns, Ritvars Bērziņš un Ingars Matisons.

Par zināmu atskaites punktu pirmsezonas sagatavošanās ciklā var uzskatīt starptautisko florbola turnīru "Latvian Open 2016", kurā par turnīra čempioniem vīru Elites grupā otro gadu pēc kārtas kļuva FBK "Valmiera". Valmierieši pusfināla spēlē pēcspēles metienos uzveica "Rubene" florbolistus un kļuva par turnīra uzvarētājiem. Savukārt "Rubene" mazajā finālā izcīnīja trešo vietu. Turnīra simboliskajā izlasē no FBK "Valmiera" iekļuva Aigars Belasovs, bet no "Rubene" Ivars Jēkabsons un Anrijs Kuratņiks. Jāatzīmē, ka "Rubene" florbolisti Kocēnu novada komandas sastāvā jūlija sākumā kļuva par Latvijas IV Olimpiādes čempioniem.

 

Šosezon Elvi florbola līgā vīriešiem startēs 12 komandas: FBK "Valmiera", "Rubene", "Lielvārde/Fatpipe", "Rockets", "Lekrings", "Triobet/Ulbroka", FK "Kurši", FK "Rīga", SK "Pārgauja", "Bauska", "Talsi/Irlava" un "Ķekava".

Aicinām FBK "Valmiera" komandas līdzjutējus sestdien, 17. septembrī plkst. 18:00 doties uz Kocēnu sporta namu, lai atbalstītu Valmieras komandu sezonas pirmajā mačā pret principiālajiem pretiniekiem "Rubene" florbolistiem.