Jaunumi

FBK “Valmiera” pirms turnīra pārtraukuma ielaužās play-off zonā

Latvijas florbola virslīgā aizvadīts pirmais pusotrs mēnesis, kurā jau iezīmējušies favorīti un komandas kuras cīnīsies par vietu izslēgšanas spēlēm. Kamēr Latvijas izlase dodas uz pārbaudes turnīru un turnīrā šī spēļu nedēļa ir brīva, var veikt pirmo kopsavilkumu par FBK "Valmiera" florbolistu sniegumu virslīgas čempionātā.

img_0027-2
Foto: Raivo Sarelainens

Ar katru sezonu FBK "Valmiera" florbolisti ir spēruši soli uz priekšu un jau pēdējos divos gados komanda kļuvusi par stabilu play-off līmeņa vienību. Nākošais solis komandas attīstībā būtu jāsper, lai uzsāktu cīņu par uzvarām play-off sērijās un iesaistītos cīņā par Latvijas čempionāta medaļām. Pērn izslēgšanas spēlēs tālāk par pirmo kārtu valmieriešiem traucēja aizkļūt traumu nasta.

Pirmssezonu FBK "Valmiera" aizvadīja pārliecinoši, izcīnot uzvarētāju titulu tradicionālajā pirmssezonas pārbaudes turnīrā "Latvian Open". Tomēr pats regulārās sezonas starts "Elvi" florbola līgā neizdevās no sekmīgākajiem. Jau pirmajās kārtās valmieriešiem bija jāspēlē ar vēsturiski neparocīgajiem Vidzemes kaimiņiem "Rubene" un "Lekrings". Attiecīgi piekāpjoties ar 4:7 un 3:7 pirmajās divās spēlēs nācās palikt bez punktiem. Oktobra ievadā sekoja izbraukuma spēle pret "Ķekava", kurā neizdevās noturēt spēles sākumā iekrāto vadību un sekoja zaudējums saspringtā spēlē ar 5:6. Tas sezonas ievadā lika valmieriešiem bez gūtiem punktiem attapties turnīra tabulas noslēdzošajā pozīcijā.

Veiksmi sev par labu valmierieši pagrieza sezonas tālākajā izbraukumā Liepājā. Rezultatīvā spēlē, Mārtiņam Brokam gūstot divus izšķirošos vārtus, FBK "Valmiera" ar 10:9 pieveica FK "Kurši", izcīnot sezonas pirmo uzvaru un trīs punktus. Pozitīvās emocijas izdevās turpināt pret vienu no turnīra līdervienībām "Triobet/Ulbroka". Laura Stiprā pieci gūtie vārti un Mārtiņa Broka rezultatīvā spēle mača izskaņā atnesa valmieriešiem otro uzvaru pēc kārtas – 13:9. Tas ļāva valmieriešiem ar 6 punktiem turnīra tabulā ielauzties play-off pozīcijās, nonākot astotajā vietā.

Aizvadītajā nedēļa FBK "Valmiera" savā laukumā uzņēma Latvijas čempionvienību "Lielvārde/FatPipe". Spēli veiksmīgāk iesākot lielvārdiešiem, mājinieki pamanījās atspēlēties un otro periodu noslēgt ar neizšķirtu rezultātu, tomēr mača beigās čempionivienība apliecināja savu pārākumu un valmierieši piekāpās ar 3:5. Tomēr nebija laika kavēties šajā spēlē, jo jau dienu vēlāk FBK "Valmiera" devās izbraukumā uz Talsiem, kur ar rezultātu 10:3 sagrāva vietējo "Talsi/Irlava". Šobrīd ar 9 punktiem valmierieši turnīra tabulā ieņem septīto vietu un pēc nedēļas pārtraukuma "Elvi" virslīgā centīsies nostiprināties play-off pozīcijās.

"Elvi" līgas turnīra tabula
Vieta, Komanda, Spēles, Punkti
1. Triobet/Ulbroka, 9, 19
2. Lielvārde/FatPipe, 7, 18
3. Lekrings, 8, 18
4. Rockets, 6, 17
5. Rubene, 8, 11
6. SK Pārgauja, 7, 10
7. FBK Valmiera, 7, 9
8. Talsi/Irlava, 9, 9

9. FK Rīga, 9, 8
10. FK Bauska, 7, 8
11. Ķekava, 9, 8
12. FK Kurši, 8, 6

 

FBK "Valmiera" lielākais klupšanas akmens sezonas ievadā bijusi spēle nevienādos sastāvos, kas neļauj izmanto skaitliskā vairākuma dotās iespējas. Sezonas turpinājumā šis spēles aspekts būtu jāuzlabo. Statistikas rādītājos labākais FBK "Valmiera" spēlētājs ir Mārtiņš Broks (9+6). Rezultatīvi spēlējuši arī citi pieredzējušie spēlētāji Ints Vilks (8+4), Aigars Belasovs (4+7), Matīss Salmiņš (5+5) un Gatis Liepiņš (4+6). Pozitīvs pārsteigums ir jauno florbolistu Ričards Eglīša (4+7) un Laura Stiprā (8+1) rezultatīvais sniegums. Savukārt lielāks pienesums tiek gaidīts no tādiem pieredzējušiem spēlētājiem kā Ivo Balodis (2+0) un Mārtiņš Kājiņš (0+0). Valmieriešu vārtos daudz darba bijis komandas pamatsastāva vārtu vīram Agrim Rogainim, kurš sešās spēlēs atvairījis 79.1% pretinieku metienu. Savukārt jaunais Kārlis Pops savā līdz šim vienīgajā mačā ticis galā ar 90,3% Tukuma komandas spēlētāju metieniem.

"Elvi" līgas turnīru valmierieši atsāks 12. novembrī, kad Vidzemes Olimpiskajā centā viesosies FK "Rīga". Savukārt mēneša turpinājumā tiks aizvadītas trīs izbraukuma spēles pret "Rockets", FK "Bauska" un SK "Pārgauja".