Jaunumi

Daiļslidotāji aizvada treniņnometni Valmierā un sniegs priekšnesumu

Tradicionālo treniņnometni Valmierā aizvada Latvijas vadošā daiļslidošanas kluba "Kaskads" sportisti, kuri sestdien visiem interesentiem sniegs paraugpriekšnesumu. Par daiļslidošanu kā sporta veidu aprunājāmies ar "Kaskads" treneri Jekatarinu Platonovu un viņas slavenāko audzēkni, Eiropas čempionāta ceturtās vietas ieguvēju, Latvijas divkārtējo čempioni, Angelīnu Kučvaļsku.

IMG_3441
Angelīna Kučvaļska – Foto: Edgars Vaivads

 

Daiļslidošanas trenere Jekatarina Platonova:

Daiļslidošanas klubs "Kaskads" sestdien, 6. augustā plkst. 12:45 Vidzemes Olimpiskajā centrā rīkos nometnes noslēguma koncertu. Stundu garā priekšnesumā varēsiet vērot Latvijas vadošo daiļslidotāju paraugprogrammas, kā arī īsās un garās programmas ar kurām tiks startēts sezonas laikā. 

Šobrīd Valmierā norisinās daiļslidotāju treniņnometne. Zinām kā sezonai gatavojas, piemēram, hokejisti, ar darbu svaru zālē utt. Kā treniņnometnē strādā daiļslidotāji?

Šogad mums treniņnometnē ir vairāki jauninājumi. Esam uzaicinājuši daiļslidošanas treneri no Igaunijas, kura ar daiļslidotājiem strādā zālē. Tādējādi strādājam ne tikai uz ledus, bet arī zālē veicam fiziskās sagatavotības nodarbības, speciālās fiziskās sagatavotības treniņus, deju horeogrāfijas un stiepšanās nodarbības. Šogad sportistiem ir liela slodze, bet jau pēc divām treniņnometnes nedēļām redzami uzlabojas rezultāti. Sporta veids strauji iet uz priekšu un arī mēs sekojam, šogad ļoti lielu uzmanību pievēršot tieši stiepšanās vingrinājumiem un lokanībai. Daudzi mūsu sportisti šajos elementos progresē.

Kā apmierina treniņnometnes apstākļi Valmierā?

Kā pirmie sākām treniņnometnes Valmierā. Drīz būs jau desmit gadi un visi apstākļi mūs apmierina. Visi bērni jau zin, ka vasarā brauksim uz Valmieru. Šeit ir ļoti smuka ledus halle, laba atmosfēra, labi dzīvošanas apstākļi un viss ir ļoti tuvu, kas palīdz organizēt nometnes darbu, jo nav nekur jābrauc.

Valmierā daiļslidošana, varbūt, vēl nav tik populāra kā citi sporta veidi, bet sporta skolā grupiņa darbojas. Ko Jūs ieteiktu vecākiem kas savus bērnus vēlētos pievērs daiļslidošanai? Ar ko rēķināties?

Vecākiem jābūt gataviem, ka tas nav lēts sporta veids. Jo ne visi var atļauties maksāt par nodarbībām, sacensībām, kleitām un slidām. Tā pat svarīgi palīdzēt savam bērnam izturēt sasprindzinājumu sacensībās, jo vecāki ir psihologs mājās. Vajadzīgs būt klāt un palīdzēt ar atbalstu. Daiļslidošana ir sarežģīts sporta veids, jo jāattīsta visas muskuļu grupas, koordināciju, horeogrāfiju un teātra mākslu – jābūt aktierim uz ledus.

Cik svarīga ir vecāku uzticēšanās trenerim?

Tas ir pats svarīgākais. Jo ir gadījumi, kad bieži tiek mainīti treneri, tiek braukts uz citām nometnēm un rezultātu nav. Tādi sportisti neko nesasniedz. Katrs treneris pielieto savu metodi un bieža tehnikas maiņa nenes rezultātus. Tādēļ jāuzticas savam trenerim un treniņu procesam.

 

Latvijas vadošā daiļslidotāja Angelīna Kučvaļska:

Pēc panākumiem Eiropas čempionātā bieži esi parādījusies televīzijā, interneta portālos un kļuvusi ļoti atpazīstama. Vai šī slava ir mainījusi tavu ikdienas dzīvi?

Ikdienas dzīvi tas neietekmē. Strādāju un trenējos tā pat kā iepriekš. Uz to neskatos, jo man ir savi mērķi un ir viens galvenais mērķis uz ko eju. Slava ir pēdējā lieta par ko cenšos domāt.

Pirms tevis daiļslidošana Latvijā bija tādā kā pabērna lomā. Tomēr esi pierādījusi ka šeit var izaugt visaugstākā līmeņa daiļslidotāja. Ko tu teiktu jaunajiem sportistiem, lai sasniegtu šī sporta veida virsotnes?

Galvenais lai tev ir mērķis un tu censtos to panākt. Jāstrādā un nevajag baidīties ja kaut kas nesanāk. Vajag strādāt un vēlreiz strādāt un varēsi sasniegt savu mērķi.

Kas ir tās lietas, kas tevi pašu piesaista šajā sporta veidā?

Man ļoti patīk slidot. Ļoti labi jūtos, kad esmu uz ledus. Man, protams, patīk dejot – dejot savas programmas, ko man taisa trenere. Tās viss kopā mani piesaista daiļslidošanā.

Kādi ir tavi personīgie mērķi nākošajā sezonā un nākotnē?

Jaunajā sezonā mērķis ir labi nostartēt un uzlabot sniegumu lielākajās sacensībās. Tā pat labi jāstartē pārējās sacensībās. Vēlos parādīt ko es varu.

Zināms, ka tavs lielais mērķis ir olimpiskās spēles, kuras norisināsies pēc diviem gadiem. Cik daudz jau šobrīd tiek par to domāts?

Jau šobrīd par to domājam, jo šī sezona ir ļoti svarīga. Sākas kvalifikācija olimpiskajām spēlēm un tāpēc būs svarīgi labi nostartēt un parādīt savas spējas, lai nākošsezon varētu gatavoties olimpiādei.

Tā pat kā trenerītei, arī tev jautāšu, ko vajadzētu ņemt vērā vecākiem, kas domā sūtīt vai nesūtīt bērnus uz daiļslidošanu?

Ja bērnam tas patīk tad noteikti vajag sūtīt. Jo  daiļslidošana ir ne tikai skaists sporta veids, tas labi ietekmē veselību. Pirmkārt jau tā ir bērna vēlēšanās, ja viņš grib iemācīties slidot, ir gatavs strādāt un vēlas sasniegt rezultātus, nevajag atturēt. Protams ir arī tādi bērni, kas ar šī sporta veida palīdzību vienkārši uzlabo veselību.

Kā tevi pašu apmierina treniņnometnes apstākļi Valmierā?

Mani viss šeit apmierina. Jau vismaz septīto gadu šeit esam. Man ļoti patīk Valmieras ledus, kas ir viens no maniem mīļākajiem lediem Latvijā. Katru gadu šeit ir ļoti draudzīga kompānija.

 

Angelīnas Kučvaļskas nozīmīgākie sasniegumi:

2014. un 2015. gada Latvijas čempione daiļslidošanā pieaugušo konkurencē;
2015. gadā 1. vieta starptautiskajā pieaugušo turnīrā Torun Cup 2015,
                  5. vieta Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē,
                  7. vieta Eiropas čempionātā
2016. gadā 4. vieta Eiropas čempionātā