Jaunumi Ziņu arhīvs

Bucenieks ar diviem vārtiem palīdz Latvijas U-16 izlasei uzvarēt turnīrā Dānijā

No 15. – 17. decembrim Dānijas pilsētā Esbjergā norisinājās 4. Nāciju kauss U16 izlasēm hokejā. Latvijas izlase izcīnot trīs uzvaras kļuva par turnīra uzvarētājiem. Latviešu panākumu palīdzēja kaldināt "Valmieras HK" hokejists Kārlis Bucenieks, kurš šajā turnīrā pildīja komandas kapteiņa pienākumus un guva divus vārtus.

img_karlis_bucenieks
Foto: Raivo Sarelainens

Latvijas jaunatnes čempionāta U-16 vecuma grupā "Valmieras HK" uzbrucējs Kārlis Bucenieks ir visa turnīra rezultatīvākais spēlētājs ar 11 spēlēs 50 rezultativitātes punktiem (22 vārti; 28 piespēles). Uzbrucējs šosezon debitējis arī Latvijas hokeja 1. līgas turnīrā un Latvijas kausa izcīņā "Valmiera HK" pieaugušo komandas sastāvā. Bucenieks ir viens no Valmieras hokeja jaunajām cerībām, kura pienesums U16 izlasē tika atalgots ar kapteiņa amatu šajā izlases sasaukumā. Šīs Latvijas U16 izlases modelī spēlē vēl viens hokejists, kurš savas pirmās gaitas uzsācis tieši "Valmieras HK" sistēmā. Aizsargs Harijs Brants, kurš no Valmieras pārgājis uz Rīgu un otro sezonu pavada "Lido" komandā, šajā sezonā Latvijas U18 jaunatnes čempionātā 10 spēlēs guvis 5 punktus (2 vārti; 3 piespēles). Abi hokejisti turnīrā Dānijā spēlēja vienā maiņā.

15.decembris: Latvija – Dānija 2:0 (0:0; 0:0; 2:0)

Turnīra atklāšanas spēlē pret mājinieci Dāniju Bucenieks ieņēma vietu otrās maiņas labajā uzbrukuma malā, bet Brants spēlēja tās pašas maiņas labā aizsarga pozīcijā. Bucenieks šajā spēlē pa vārtiem metienus neizdarīja, savukārt Brants izpildīja divus metienus un spēles izskaņā izdarīja noteikumu pārkāpumu, saņemot 2+10 sodu. Latvijas hokejisti spēles pirmos vārtus guva trešā perioda pirmajā minūtē, bet pārsvars tika dubultots mača noslēdzošajā minūtē, latviešiem izcīnot uzvaru ar 2:0.

16. decembris: Latvija – Norvēģija 6:2 (1:0; 2:0; 3:2)

Spēlē pret Norvēģijas izlasi Valmieras hokeja audzēkņi tika pacelti uz pirmo maiņu. Arī spēlē pret otu vikingu valsti Bucenieks vārtiem neuzbruka, bet Brants pa norvēģu vārtiem izdarīja vienu metienu. Latvijas jaunie hokejisti jau pēc diviem periodiem atradās vadībā ar 3:0, bet noslēdzošajā spēles daļā abas komandas apmainījās ar vairākiem vārtu guvumiem, noslēdzot spēli ar rezultātu 6:2 par labu Latvijas U16 izlasei.

17. decembris: Latvija – Francija 6:0 (1:0; 2:0, 3:0)

Turnīra noslēdzošajā mačā Latvijas U16 hokejisti tikās ar frančiem. Tika veiktas izmaiņas komandas virknējumos. Bucenieks ar jauniem kolēģiem spēlēja pirmajā maiņā, pārceļoties no labās malas uz kreiso, bet Brants tika pārcelts uz otrās maiņas kreiso aizsardzības malu. Šajā spēlē daudz aktīvāk uz pretinieku vārtiem devās Bucenieks, kurš izdarot četrus metienus par Francijas izlases vārtiem, divas reizes pārspējot pretinieku vārtu vīru. Abi Valmieras hokejista vārti tika gūti trešā perioda pirmajā pusē. Tikmēr Brants izdarīja divus metienus pa vārtiem un saņēma divu minūšu noraidījumu. Kopumā Latvijas hokejisti izcīnīja panākumu ar 6:0 triumfējot 4. Nāciju turnīrā ar trīs uzvarā trīs spēlēs.