Jaunumi

Blakus J.Daliņa stadionam iestāda ozolu birzi

Atsaucoties Pasaules talkas aicinājumam, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks kopā ar pārstāvjiem no Valmieras Bērnu sporta skolas un Vidzemes Olimpiskā centra, kā arī piedaloties izzinošās pastaigas “Pa pēdām Jānim Daliņam” dalībniekiem, sestdien, 15.septembrī, Atpūtas parkā, blakus šobrīd pārbūvē esošajam Jāņa Daliņa stadionam, iestādīja ozolu birzi.

 Iestādītie ozoli ir ieguldījums pilsētas koku stādījumu atjaunošanā, kas tiek ietekmēti gan pilsētas infrastruktūras pārbūves rezultātā, gan dabisku faktoru ietekmē – koku novecošanās, bebru veiktie postījumi u.c.

 Latviešu kultūrā ozols ir ar dziļi simbolisku nozīmi saistīts koks, apliecinot mūsu nācijas izturību un spēku. Latviešu tautai tas ir arī Tēvzemes mīlestības apliecinājums. Tādēļ Valmieras jaunā ozolu birzs ir pilsētas pašvaldības un partneru veltījums Latvijas simtgadei – Laimes koki Latvijas un visas planētas veselībai un labai dzīvei, rādot ceļu pasaules vides atveseļošanai.

Iestādītie ozoli vienlaikus ir arī Meža dienu 2018 svinēšana Valmierā ar moto “Kopā nāktnes mežam!”. Ozolu stādi un to atbalsta materiāli ir iegādāti par Meža attīstības fonda līdzekļiem projekta “Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” ietvaros.

Sestdien, 15.septembrī, Lielās Talkas organizatori aicina visu Latviju, arī valmieriešus, iesaistīties Pasaules talkas akcijā, dēstījot un stādot “Laimes kokus” un tādējādi apliecinot mīlestību Latvijai, nākamajām paaudzēm un mūsu ilgtspējībai.  Iestādītos kokus ikviens ir aicināts atzīmēt Lielās Talkas mājaslapas īpašajā kartē –  http://talkas.lv/laimes-koki/, kur var atzīmēt iestādītā koka atrašanās vietu un atstāt vēlējumu Latvijai un pasaulei nākamajos 100 gados.

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Bieziņa

Valmieras pilsētas pašvaldības

Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas

sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā

                                           Tālr.: 64210682; 26495997