Jaunumi

Basketbola sezona ir klāt!

Svētdien, 2. oktobrī Vidzemes Olimpiskajā centrā tiks aizvadīta šīs sezonas pirmā "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas spēle Valmierā. Latvijas čempione "Valmiera/ORDO" tiksies ar "Valka/Valga".

29925104275_c255f772a0_o
Foto: Edgars Vaivads

Šogad Latvijas čempionātā startēs 10 komandas, kas ir par vienu mazāk kā pērnajā sezonā. Spēcīgāko divīziju atstājusi "Jelgava", kurai gadu no gada bijušas finansiālas grūtības. Pilnus četrus apļus regulārajā sezonā izspēlēs "Valmiera/ORDO", "Ventspils", "Liepāja/Triobet", "Jūrmala/Fēnikss", "Jēkabpils", "Barons Kvartāls", "Ogre/Kumho Tyre" un "Latvijas Universitāte", bet divus apļus spēlēs "VEF Rīga" un "Valka/Valga". Tradicionāli izslēgšanas spēlēs iekļūs sešas labākās komandas, spēcīgākajām divām uzreiz kvalificējoties pusfinālā,

Latvijas čempionāta pirmajā mājas spēlē "Valmiera/ORDO" atskatīsies uz aizvadītā gada panākumiem, atceroties pērn izcīnīto Latvijas čempionu titulu, kad tika pārtraukta Rīgas un Ventspils dominance Latvijas basketbolā. Pirmsspēles šovs būs laika ziņā garāks kā ierasts, tādēļ līdzjutēji uz spēli aicināti ierasties pirms plkst. 18:15.

Sastāva ziņā "Valmiera/ORDO" komandai izdevies noturēt komandas kodolu, saglabājot sastāvā septiņus pērnās sezonas spēlētājus – Raimondu Gabrānu, Jāni Kaufmani, Haraldu Kārli, Mārtiņu Laksu, Artūru Bērziņu, Ervīnu Jonātu un Lauri Blauu. Komandai pievienojies Valmieras sporta skolas audzēknis, kurš vairākus gadus pavadījis Spānijā Rinalds Mālmanis, kā arī pievienojušies divi leģionāri – lietuviešu saspēles vadītājs Ovīdijs Varanausks un kanādietis Mo Volkers. Šogad komandai piesaistīti Valmieras basketbola jaunie talanti Jānis Kaufmanis, Dāvids Vīksna, Ojārs Bērziņš un citi. Komandu trenē Uvis Helmanis.

Sezonas sākumā no traumām atlabst pagājušās sezonas valmieriešu kapteiņi Haralds Kārlis un Artūrs Bērziņs, tādēļ vienība vēl nav pilnā sastāvā. Tomēr neskatoties uz to gaidāmas saspringtas cīņas un Valmieras komanda izvirzījusi mērķi cīnīties par Latvijas čempionāta medaļām arī šosezon.