Jaunumi

“Avotu” BMX trasē aizvadītas 15 gadu jubilejas sacensības

3.-4.septembrī atpūtas kompleksa "Avoti" BMX kluba "Tālava" velotrasē  norisinājās "SCO Centrs" BMX velotrases 15 gadu jubilejas sacensības. Sacensību pirmajā dienā notika Valmieras Grand Prix BMX 2016, kur par uzvarētāju spēcīgāko vīru klasē kļuva Kristens Krīgers. Savukārt dienu vēlāk Latvija BMX Meistara titulu izcīnīja Ansis Uškaurs.

IMG_0789
Kristens Krīgers / Foto: Jānis Līgats

 

Sestdien, 3.septembrī "Avotosnotika Valmieras Grand Prix BMX 2016 sacensības, kuras bija pulcējušas 210 vietējos un ārvalstu BMX sportistus no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas. Spēcīgākajā Junioru un Elitēs vīru grupā par uzvaru cīnījās Kristens Krīgers un valmierieti Rihards Veide. Abi braucēji uzvarēja visuos savos priekšbraucienos, bet finālbraucienā, stājoties viens otram pretī, ātrāks bija Krīgers. Trešo vietu sacensībās ieņēma Ozolēnu pārstāvis – Kristaps Vekša. 

Uzvarētājus apbalvoja Latvijas Olimpiskās Komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas viceprezidents Edgars Dupats un Valmieras domes deputāts un Latvijas BMX izlases treneris Ivo Lakučs, kuri SCO CENTRS BMX velotrasei 15 gadu jubilejā vēlēja turpināt un attīstīt iesākto vēl vismaz 15 gadu garumā. Apbalvšanas ceremonijas laikā BMX kluba “Tālava” jaunākie sportisti gaisā palaida 15 lielus balonus, kas katrs simbolizē 15 gados paveikto – trasē notikušas daudzas vērienīgas sacensības, tajā skaitā seši Eiropas BMX čempionāta posmi, un šeit izauguši mūsu BMX olimpieši – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide, Sandra Aleksējeva, Artūrs Matisons un Ivo Lakučs. SCO Centrs BMX velotrasei ir Nacionālās sporta bāzes statuss un tā nodrošina iespēju trenēties gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo trase aprīkota gan ar bērniem atbilstošu, gan ar Olimpiskajam standartam atbilstošu starta estakādi un šķēršļiem.

 

Svētdien, 4.septembrī turpat “BMX Tālava” / SCO Centrs velotrasē notika Latvijas Meistars BMX 2016 un 12. Valdeko klubu kauss BMX, kurā piedalījās 180 BMX sportisti. Spēcīgākajā Elites un junioru vīru kategorijā Latvijas Meistars BMX sacensībās uzvaru izcīnīja Ansis Uškaurs no Rīgas, aiz sevis atstājot Krievijas pārstāvi Ruslanu Iljasovu. Savukārt trešo vietu ieguva Kristeru Lejiņu no Valmieras.

BMX klubu komandas divpadsmito gadu pēc kārtas sacentās par Valdeko klubu komandu kausu BMX, kur par uzvarētāju varēja kļūt BMX kluba komanda, kurai sešu braucēju labāko rezultātu summa ir visaugstākā. Divdesmit četru komandu konkurencē, trešo gadu pēc kārtas par “Valdeko” BMX klubu kausa ieguvējiem tika nominēts BMX klubs “RRS/Rīgas Favorīts”. Otrajā vietā ierindojās mājinieki BMX klubs“Tālava”, bet trešajā vietā Ventspils BMX klubs “Spars”.