Jaunumi Ziņu arhīvs

Arī Treimanim Riodežaneiro spēles varētu būt pēdējās

Tā pat kā divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs, arī BMX riteņbraucējs Edžus Treimanis neislēdz iespēju, ka Riodežaneiro olimpiskās spēles varētu būt viņa pēdējās, informē LETA.

Edzus Treimanis
Foto: Ilmars Znotins
 

Latviju olimpisko spēļu BMX sacensībās pārstāvēs divi sportisti – valmierieši Māris Štrombergs un Edžus Treimanis. BMX sacensības sāksies 17. augustā, bet izšķirošie finālu braucieni norisināsies 19. augustā. 

Latvijas BMX braucēji četrgades nozīmīgākajām sacensībām gatavojas Rubenē, kur Ivo Lakučs izveidojis Rio trases kopiju. "Pašlaik risinās daudzi un smagi treniņi, kā parasti. Jāpieslīpē sīkumi, bet lielais darbs jau ir izdarīts. Rubenē trase izveidota nedaudz līdzīga tai, kas būs Riodežaneiro. Kaut identisku nekad nav iespējams uztaisīt, šāda līdzīga trase palīdz," sarunā ar aģentūru LETA stāsta Treimanis.

Latvijas karognesējs šajā olimpiādē būs Māris Štrombergs, bet Edžus Treimanis atklāšanas ceremonijā nedosies. "Arī man piedāvāja doties uz atklāšanas ceremoniju, bet izlēmu to nedarīt, vairāk koncentrēšos sacensībām. 7.augustā lidošu uz Floridu, kur turpināsim treniņus, bet pēc tam 14.augustā uz Riodežaneiro," savu plānu pirms olimpiskā starta atklāja sportists.

Štrombergs paziņojis, ka, visticamāk, beigs karjeru pēc 2017.gada pasaules čempionāta.

"Arī es saku, ka, visticamāk, šīs būs manas pēdējās spēles. Tomēr, ja būs labi rezultāti, turpināšu braukt – šogad galvenie mači pirms olimpiskajām spēlēm tika nobraukti labi, izcīnot piekto vietu Pasaules čempionātā un arī piekto vietu Pasaules kausa posmā Papendalē," stāsta Treimanis. "Vairāk mēģinām iziet uz kvalitāti un daudzas sacensības izlaižam. Mērķtiecīgi jāiet uz galveno mērķi."

Pirms četriem gadiem Londonā Treimanis priekšsacīkstēs piedzīvoja kritienu un sekojošajā ceturtdaļfinālā startēja ar noteipotu seju, kas komandas biedriem lika viņu iesaukt par Betmenu. "Tas, ka Riodežaneiro būs jau otrās olimpiskās spēles, palīdzēs. Londonā stress bija jūtams un, iespējams, tieši tā dēļ piedzīvoju kritienu. Tagad zinu, ko gaidīt, visu jau esmu izjutis un nevajadzētu būt pārsteigumiem," uzskata Valmieras riteņbraucējs.

Šogad BMX sacensības Olimpiskajās spēlēs norisināsies trešo reizi. Šis sporta veids Pasuales lielākajā sporta formumā debitēja 2008. gadā Pekinā, kur Māris Štrombergs kļuva par pirmo olimpisko čempionu. Ķīnā kopā ar Māri Latvijas izlasi BMX sacensībās pārstāvēja arī Ivo Lakučs un Artūrs Matisons. Pēc četriem gadiem Londonā Štrombergs atkārtoja savu sasniegumu, izcīnot otro olimpisko zeltu, bet izlases sastāvā olimpiskajās spēlēs debitēja Edžus Treimanis un Rihards Veide.

Šogad nāciju vērtējumā Latvijas komandai pietrūka punkti, lai aizvestu uz sacensībām trīs sportistus, tādēļ Riodežaneiro startēs 29 gadus vecais Māris Štrombergs un 28 gadus vecais Edžus Treimanis. Pēc trīsdesmit gadu vecuma BMX elitē ir grūti noturēties, tādēļ pēc četriem gadiem 2020 gadā Tokijas olimpiskajās spēlēs visticamāk jau startēs citi BMX riteņbraucēji. Šobrīd par nākošajiem izlases līderiem var uzskatīt šobrīd 24 gadus vecais Rihards Veide un strauji elitē ienākušais jelgavnieks, 19 gadus vecais Kristens Krīgers.

Sportacentrs.com intervija ar Latvijas BMX izlases galveno treneri Ivo Lakuču – ŠEIT