Jaunumi Ledus kross

Ar spraigām cīņām uz Vidzemes Olimpiskā centra ledus aizvadīts 2. “Bosch Ledus Kross” posms

25. februārī uz Vidzemes Olimpiskā centra ledus norisinājās slidošanas sacensībās “Bosch Ledus Kross”

Liesmojošs ledus, strauji, asi pagriezieni, augsti lēcieni un ātras cīņas norisinājās šķēršļu trasē uz ledus. Kā pirmie uz starta izgāja paši jaunākie dalībnieki, Debitantu divīzijas sportisti. Trīs slidojumos, katrā bija jāpieveic divi apļi. Visos slidojumos sportisti cīnījās ne tikai par vietu savā slidojumā, lai iegūtu punktus kopvērtējumam, bet arī centās uzrādīt ātrāko laiku trasē, lai vienādu punktu gadījumā būtu priekšā saviem sāncenšiem. Par 19 sekundes simtdaļām ceturto vietu apsteidza un sīvā cīņā trešo vietu debitantu divīzijā izcīnīja Toms Trockis. Toms “Bosch Ledus Krosa” trasi izslidoja 55. 50 sekundēs. Uz pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Valmieras HK/BSS hokejists Kārlis Nauris Česlis, Kārlis trasi pieveica 52.25 sekundēs. Nepārspēts, ātrākā laika ieguvējs, “Bosch Ledus Krosa” otrā posma debitantu divīzijas uzvarētājs – Maksims Červjakovs. Maksims uzrādīja absolūti ātrāko laiku, ledus trasi izslidoja 51.32 sekundēs.

Junioru divīzijā startēja jau pieredzējušāki slidotāji. Sacensību dalībniekiem bija jāpieveic divi apļi, trijos slidojumos. Trešo vietu ieņēma Edgars Mucenieks, kurš uzvarēja vienā slidojumā un divos atlikušajos izcīnīja otro pozīciju. Ar 11 punktiem kopvērtējumā otro vietu ieņēma mālpilieteis Elvis Bērziņš, kuram divas pirmās un viena otrā vieta sacensību slidojumos. Nepārspēts Junioru divīzijā, un uz augstākā pjedestāla pakāpiena kāpa Artūrs Tomsons. Artūram neviens neturēja līdz, un visos slidojumos izcīnītas pirmās vietas.

Vecākā slidotāju grupa, Elites divīzija aizvadīja spraiga cīņas uz Vidzemes Olimpiskā centra ledus. Nopietnā vīru konkurence lika iespringt visiem slidotājiem, padoties negrasījās neviens, cīņas norisinājās katrā trases līkumā līdz pat finiša līnijai. Trīs slidojumos, katrā pa diviem apļiem tika noskaidroti labākie Elites divīzijā. Par trešo vietu cīnījās divi sportisti, kuriem pēc ieņemtajām vietām slidojumos bija vienāds punktu skaits. Tikai par slidas tiesu, pārāks izrādījās un trešo vietu ieņēma Edgars Valdmanis, trasē demonstrējot atzīstamu sniegumu un uzrādot labu laiku – 50.62 sekundes. Uz otrā pjedestāla pakāpiena kāpa Jānis Kreitūzis, tikai pāris simtdaļas zaudējot pirmajai vietai. Jānis trasē pavadīja 49.96 sekundes. Kopvērtējumā vadībā izvirzās Artūrs Kārkliņš. Artūrs pirmajā posmā izcīnīja uzvaru un arī otrajā posmā palika nepārspēts, ar 49.31 sekundēm izcīnīta uzvara “Bosch Ledus Krosa” otrajā posmā.

Jaunākie sacensību dalībnieki saņēma balvas no hokeja inventāra veikala “Hokeja Pasaule”. Junioru un Elites vīri izcīnīja vērtīgas balvas no dārza un meža tehnikas veikala “Sils”. Kā arī Elite saņēma balvas no sacensību ģenerālsponsora “Bosch”. Visi sacensību dalībnieki balvās saņēma atspirdzinošos dzērienus no bezalkoholisko dzērienu ražotāja “Livonija Cēsis” un gardumus no bišu produktu ražotāja “Vinnis”.

Paldies visiem sacensību dalībniekiem un tiekamies “Bosch Ledus Korsa” 2017. gada noslēdzošo posmā, kas norisināsies 18. martā uz Vidzemes Olimpiskā centra ledus.

"Bosch Ledus Kross" ir vēl līdz šim nebijis projekts Latvijā, slidošanas sacensības entuziastiem, amatieriem un pieredzējušiem hokejistiem. Piesakies un pārbaudi savus spēkus trasē! Sacensības organizē SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” sadarbībā ar Valmieras hokeja klubu. Projektu atbalsta BOSCH elektro instrumenti, Sportland, Hokeja pasaule, Mežezers u.c.