Jaunumi

Valmieras skriešanas svētki 20.septembrī sāksies pie Vidzemes Olimpiskā centra

Vidzemes sporta sirdī Valmierā septembris ir skriešanas mēnesis. Līdz šim tas tika atzīmēts ar tradicionālo, pirms 14 gadiem atjaunoto Valmieras maratonu. Šogad, pielāgojoties esošajai pasaules un valsts situācijai, turpināsim skriet, taču citādā formātā. 20.septembrī aktīva dzīvesveida piekritēji un skriešanas mīļotāji pulcēsies Valmieras skriešanas svētkos, lai atkal satiktos ar skriešanas domubiedriem, sacenstos, piedalītos labdarības skrējienā un meistarklasēs, vai vienkārši kopā ar draugiem un ģimenēm brīvdienu pavadītu aktīvi.

Valmieras skriešanas svētkos būs aizraujoši gan sportistiem, gan aktīva dzīvesveida piekritējiem, gan ģimenēm un bērniem. Katram ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko distanci: 15,55km skrējienu, 7,3km skrējienu vai 7,3km nūjošanu. Kartes skatāmas šeit.

Trase marķēta, apvienojot Gaujas abus krastus, ar startu un finišu pie Vidzemes Olimpiskā centra (VOC), vēlāk šķērsojot Dzelzs tiltu (Dzelzīti), veicot apli Pārgaujas mežos, atgriežoties uz Dzelzīša un finišējot pie VOC, pirms tam apskrienot arī goda apli ap Māra Štromberga BMX trasi “Valmiera”.

Trases segums: apmēram 70%–80% asfalts, 20%–30% grants ceļš. Pēc finiša dalībniekiem būs iespēja izmantot īpašos piedāvājumus Valmieras peldbaseina atpūtas zonā – pieaugušajiem 2,5h atpūta par 8 EUR, skolēniem par 4 EUR. Valmieras peldbaseins piedāvās maratona dalībniekiem pēc skriešanas/nūjošanas izmantot dušas (2 EUR/persona).

Lai veiksmīgāk atjaunotos pēc pieveiktās distances, finišā atradīsies Sporta Veselības centra fizioterapeitu telts, kurā būs iespējams tikt pie dziedinošas sporta expresmasāžas vai, nepieciešamības gadījumā, tikt sateipotam. Lūgums sagatavot skaidru naudu norēķiniem. Gan expresmasāžas (10 min), gan teipošanas cena būs 5 EUR.

Mazākajiem dalībniekiem interesantas būs bērnu distances (400m, 600m, 900m, 1200m). Trases segums – 100% asfalts. Būs arī pēdējos gados iemīļotā disciplīna vismazākajiem – rāpošana mazuļiem, kuri jau rāpo, bet vēl nestaigā. Katram mazulim pēc iespējas ātrāk jānorāpo 10m distance. Kā mudināt mazo rāpotāju sasniegt finiša līniju, paliek vecāku un līdzjutēju ziņā. Šīs sacensības notiks starta/ finiša zonā vai VOC iekštelpās, vadoties pēc laikapstākļiem.

Skriešanas svētku laikā norisināsies arī Valmieras labdarības kilometrs, kurā tiks vākti ziedojumi Valmieras Gaujas krasta vidusskolas–attīstības centra pirmsskolas izglītības grupai, lai iegādātos specifiskas attīstošās rotaļlietas un īpašus materiālus veselības attīstībai bērniem. Dalība skrējienā iepriekš nav jāpiesaka. Dalībniekiem būs iespēja brīvprātīgi veikt ziedojumu, reģistrējoties skrējienam, vai veikt ziedojumu tam īpaši paredzētā dāvanu kastē pasākuma dienā.

SACENSĪBU PROGRAMMA

Iepriekšēja reģistrācija www.sportlat.lv sacensībām beidzas 16.septembrī plkst.23.59. Reģistrēšanās šeit.

  • plkst.8.30–10.30 reģistrēšanās 20.septembrī Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā Čempiona ielā 3. Dalībnieku reģistrēšanās katrai distancei beidzas 30 min pirms starta
  • plkst.11.00 starts 7,3km skriešanai, nūjošanai
  • plkst.11.00 starts 15,3km
  • plkst.12.00 starts mazuļu rāpošanai
  • plkst.13.00 starts labdarības kilometram
  • plkst.13.15 starts bērnu skrējienam 400m
  • plkst.13. 25 starts bērnu skrējienam 600m
  • plkst.13.35 starts bērnu skrējienam 900m
  • plkst.13.45 starts bērnu skrējienam 1200m
  • plkst.14.45 apbalvošana visās distancēs, pārsteiguma balvas

Nolikums, papildu informācija un reģistrēšanās: www.sportlat.lv