Jaunumi

Daliņu pludmalē notiks starptautiskais piedzīvojumu filmu festivāls/European Outdoor Film Tour – E.O.F.T.19/20 Open Air

31.jūlijā plkst.19.00 Valmierā, Daliņu pludmalē notiks Starptautiskais piedzīvojumu filmu festivāls/European Outdoor Film Tour – E.O.F.T.19/20 Open Air.

Eiropas dokumentālo piedzīvojumu filmu festivāls European Outdoor Film Tour ir uzsācis jau 19. turneju apkārt pasaulei. E.O.F.T. 19/20 filmu programma ar vairāk nekā 500 šoviem, 20 dažādās valstīs, šovasar tiks izrādīta arī Latvijā. Festivāla brīvdabas kino pasākumi notiks ne tikai Valmierā, Daliņu pludmalē, bet arī Rīgā, tirdzniecības centra “Alfa” jumta auto stāvlaukumā.

Kopš 2001.gada E.O.F.T. ik gadu sniedz iedvesmu piedzīvojumu meklētājiem, aktīvā dzīvesstila piekritējiem un dabas draugiem, demonstrējot unikālus stāstus ar aizraujošiem varoņiem un iespaidīgām ainavām no mūsu planētas mežonīgākajiem nostūriem. Tie ir stāsti par cilvēku sapņiem un mūžīgo vēlmi sasniegt nesasniedzamo, par neatlaidību un degsmi ceļā uz mērķi, par grūtībām un sāpīgām neveiksmēm, kas beigās vainagojas ar apbrīnas vērtām uzvarām.

E.O.F.T. 19/20 programma piedāvā daudzveidīgu un dinamisku dokumentālo piedzīvojumu īsfilmu klāstu. Programmā ir iekļautas deviņas iedvesmojošas filmas, kas ļaus izrauties no ikdienas un pozitīvi uzlādēs jauniem piedzīvojumiem.

Ieskats E.O.F.T. 19/20 filmu izlasē

Francūzis Eliots Šonfelds – šī gada turnejas seja, veic minimālisma ceļojumu caur Himalaju vientuļajiem plašumiem. Filmas “THE MOVEMENT” varoņi savu dzīvi saista ar mīlestību pret sportu un cieņu pret skriešanu, kas iedvesmos uzvilkt apavus un skriet! Ir arī daži ekstrēmāki un avantūriskāki piedzīvojumu meklētāji ar neparastām idejām par sportiskām aktivitātēm neierastās vietās, piemēram, skrituļošana Ruandā, golfa spēlēšana Mongolijā un kalna virsotnes sasniegšana ar dirižabli. Šogad pirmo reizi tika pasniegta gadsimta piedzīvojumu meklētāja balva – “21st Century Adventurer Award “, ko saņēma polārā avantūriste Sarah McNair-Landry. Par to tika izveidota portretfilma “Freedom to Roam”, kas arī ir iekļauta šajā programmā.

Kopējais pasākuma ilgums – 4 stundas. Pasākuma laikā paredzēta ne tikai filmu skatīšanās, bet arī tikšanās ar īpašajiem viesiem, kā arī pasākumu papildinās dažādas aizraujošas aktivitātes, viktorīnas un biļešu loterija ar iespēju iegūt vērtīgas balvas.

E.O.F.T. filmu izlasēs katru gadu mainās gan varoņi, gan piedzīvojumi stāsti, bet galvenais filmu atlases princips paliek nemainīgs: NO SCRIPT. NO ACTORS. NO SPECIAL EFFECTS. THIS IS REAL!

Biļešu cena: 8 – 12 EUR. Biļetes iespējams iegādāties šeit.

Plašāka informācija par festivālu šeit.

Festivāla norisi Valmierā atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.

PASĀKUMA DIENĀ, 31.JŪLIJĀ NO PLKST. 16:00 DALIŅU PLUDMALE TIKS SLĒGTA UN NEBŪS PUBLISKI PIEEJAMA!