Jaunumi

Arī šovasar Valmierā norisināsies “Brāļu Bertānu basketbola meistarklase”

No 8. līdz 12. jūlijam Vidzemes Olimpiskajā centrā otro gadu pēc kārtas norisināsies “Brāļu Bertānu basketbola meistarklase”, kurā profesionāli treneri un Latvijas basketbola valstsvienības spēlētāji palīdzēs jaunajiem talantiem augt meistarībā. Meistarklasē piedalīsies no 2003. līdz 2008. gadam dzimušie puiši un meitenes.

Pagājušā gada lielā interese un pozitīvās atsauksmes nelika šaubīties par “Brāļu Bertānu basketbola meistarklases” nepieciešamību arī šajā vasarā. Vienīgos šķēršļus agrākai treniņu izziņošanai lika tikai neskaidrā situācija ar globālo pandēmiju un likumdošanas ierobežojumi, kas ārkārtas situācijas laikā neļāva izmantos publiskās sporta spēļu zāles. Taču mīkstinoties valstī noteiktajiem ierobežojumiem, kļuvis skaidrs, ka meistarklase notikt varēs, un jaunajiem basketbolistiem būs lieliska iespēja uzlabot savas prasmes, mācoties no Latvijas labākajiem spēlētājiem.

Pērn meistarklasē ar saviem stāstiem dalījās un treniņu procesā piedalījās abi brāļi Bertāni. Šovasar Valmierā jaunos basketbolistus uzrunās Dairis Bertāns, kurš nepabeigtajā sezonā parstāvēja Eirolīgas komandu Maskavas “Himki”. Savukārt Dāvim Bertānam jūlijā paredzēta gatavošanās NBA sezonas atsākšanai Vašingtonas “Wizards” rindās, tādēļ viens no bīstamākajiem NBA trīs punktu metienu izpildītājiem jaunos censoņu klātienē uzrunāt šoreiz, diemžēl, nevarēs. Taču bez Dāvja vismaz attālināta līdzdalība noteikti neizpaliks.

Iedvesmojoši piemēri meistarklases laikā jaunajiem basketbolistiem netrūks, jo vieslektoru statusā Valmierā viesosies Latvijā komentāru neprasoši basketbola cilvēki. Viņu vidū ilggadējais Latvijas izlases kapteinis un Spānijas ACB līgas vicečempions Jānis Blūms. Savā pieredzē dalīsies bijušais Latvijas izlases galvenais treneris un ilggadējs spēlētājs Arnis Vecvagars. Savukārt par basketbolistu sadarbību ar tiesnešiem lekciju novadīs mūsu valsts labākais basketbola tiesnesis Oļegs Latiševs.