Jaunumi

Vidzemes Olimpiskais centrs pamazām atsāk darbu

Līdz ar ārkārtējā stāvokļa ieviešanu valstī, Vidzemes Olimpiskais centrs (VOC) Valmierā, tāpat kā citi Olimpiskie centri visā Latvijā, bija spiests pārtraukt darbību. Pēc Ministru kabineta pēdējiem lēmumiem, dažas no Vidzemes Olimpiskā centra struktūrvienībām ir atsākušas darbu pastiprinātas drošības režīmā.

Trešdien, 13.maijā darbu atsāka Sporta Veselības centrs. Tā kā darbība tajā pārsvarā notiek individuāli, kopā ar sporta veselības speciālistiem vai nelielās grupās, Sporta Veselības centrs nodrošina pilnu pakalpojumu klāstu. Darbs tiek organizēts pēc iepriekšēja pieraksta, tādējādi kontrolējot cilvēku plūsmu koplietošanas telpās.

Pateicoties Sporta Veselības centra atvēršanai, atsākas arī grupu nodarbības Valmieras peldbaseina Notikumu zālē. Tā ir 280 kv.m. plaša, tādēļ par noteikumu ievērošanu nav bažu. Nodarbības vada sertificēti sporta speciālisti un iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta.

VOC galvenajā ēkā, Rīgas ielā 91, sporta spēļu laukumos notiek Valmieras Bērnu sporta skolas (VBSS) un sporta klubu plānoti treniņi, stingri ievērojot jaunos distancēšanās noteikumus un ievērojot striktu plūsmu grafiku. Tā kā norisinās tikai iepriekš plānoti un rūpīgi kontrolēti treniņi, nepiederošām personām komplekss ir slēgts. Šādā pašā formātā norisinās treniņi VOC futbola stadionā un nepiederošām personām, kā arī pašorganizētām aktivitātēm, tas ir slēgts. Uz treniņiem VBSS audzēkņi ierodas jau atbilstošā treniņu apģērbā, pie treniņu zālēm un laukumiem ierīkotās vietās novelkot virsjakas un uzvelkot nodarbību apavus, ievērojot distancēšanos. Kopējās ģērbtuves un dušas netiek izmantotas.

Darbu atsākusi arī VOC Atlētikas zāle (trenažieru zāle), bet pēc līdzīga principa – rūpīgi kontrolēti, iepriekš pieteikti treniņi sporta komandām, ievērojot pēc zāles platības maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu. Citiem apmeklētājiem VOC Atlētikas zāle  pieejama tikai kopā ar kādu no VOC Atlētikas zāles treneriem. Tādējādi tiek nodrošināta drošības noteikumu ievērošana un nesastapšanās ar kādu no sporta komandām vai citu treniņu grupu. Bez saskaņošanas un trenera uzraudzības, kamēr būs spēkā ierobežojumi, trenažieru zāle nebūs pieejama.

Viesnīca “Naktsmājas” darbu atsāk pirmdien, 18.maijā, ievērojot valstī pieņemtos drošības noteikumus.

Sajūtu parkā, pārskatot trašu plūsmu organizēšanu, būs iespējamas drošas pastaigas pa koku galotnēm un citas aktivitātes, bet tās būs pieejamas sākot no maija 20.datumiem. Informācija par konkrētākiem laikiem tiks izvietota Sajūtu parka sociālajos tīklos.

Valmieras peldbaseins pagaidām ir slēgts. Dīkstāves laiks tika izmantots lietderīgi, veicot ģenerāltīrīšanu un ikgadējās apkopes, kas iepriekš bija plānotas vasarā. Darbības atsākšana iespējama jūnijā, sākot ar organizētiem peldēšanas treniņiem. Pagaidām spēkā esošie nosacījumi liedz atvērt Atpūtas zonu, bet, ja lielais Peldbaseins tiks atvērts sporta komandu treniņiem, Peldbaseina administrācija meklēs risinājumu arī individuālajiem peldētgribētājiem nodrošināt lielā peldbaseina apmeklēšanu, ievērojot visus drošības noteikumus.

Visās Vidzemes Olimpiskā centra struktūrvienībās apmeklētājiem jāievēro divu metru distance no citiem, tiek stingri kontrolēta klientu plūsma, nodrošināti bezkontakta norēķini un tiek pastiprināti dezinficētas un vēdinātas telpas. Ieeja liegta personām ar elpceļu infekcijas slimības simptomiem (drudzis, klepus, elpas trūkums) un personām, uz kurām attiecas pašizolācijas, karantīnas vai izolācijas nosacījumi. Apmeklētājiem savs veselības stāvoklis un iepriekšminēto nosacījumu ievērošana, ja tādi uz personu attiecas, ir jāapliecina ar parakstu.