Jaunumi

Saruna ar Olimpiskā sudraba īpašnieku, daiļslidotāju Mihailu Koļada

Vai uz Vidzemes Olimpiskā centra ledus iespējams aizslidot līdz olimpiskajai medaļai? Jā, ir! To pierāda jaunie krievu daiļslidotāji, kas ik gadu starpsezonas treniņnometni aizvada tieši Valmierā. Jau septīto gadu uz VOC ledus jaunās sezonas programmu slīpē 2018. gada Phjončhanas Olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs daiļslidošanas komandu disciplīnā, 2018. gada Eiropas un pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs individuālajā programmā – Mihails Koļada.

Jānis Lauris: Sveicināti! Pie mums šodien ciemos ieradies Mihails Koļada, Olimpisko spēļu godalgotās vietas ieguvējs, Pasaules un Eiropas medaļnieks. Miša, kā tev klājās?

Mihails Koļada: Viss ir lieliski!

Viss ir super (smejas). Kā Tu jūties Valmierā, uz mūsu ledus laukuma? Kādas ir emocijas un sajūtas atbraucot, pirms sezonas sākuma?

Kā jau jūs labi zināt, uz šejieni es braucu ļoti bieži un šeit jūtos gandrīz, kā mājās, jo, pirmkārt atrašanās vieta ir viegli pieejama transporta ziņā – iekāpjot automašīnā no Sanktpēterburgas ātri var atbraukt un … es nezinu… Viss ir ļoti lieliski un ir draudzīga un darbīga atmosfēra.

Kā ledus slīd?

Ledus slīd brīnišķīgi, viss ir kārtībā (smejas).

Vai var salīdzināt ar citiem ledus laukumiem…?!

Viss ir līmenī …

Ir līmenī …

Labā līmenī.

Tas priecē. Šis gads tev, ja tā var izteikties, ir sasniegumu gads, daudz medaļu. Pastāsti par šiem sasniegumiem un vai tas ir izdevies vienā gadā vai tu uz to gāji pakāpeniski?

Pašsaprotami, ka es uz to gāju pakāpeniski. Vienkārši šis gads bijis ļoti piepildīts un, es nezinu, pamācošs, jo olimpiskais gads ir svarīgs dzīves etaps katram sportistam un, kad noiej šo etapu, tad tev parādās īpaša pieredze un laikam gribas izdarīt pareizos secinājumus, lai strādātu tālāk un ļoti ceru, ka nākamajā olimpiādē būs daudz labāk.

Kādas ir tavas emocijas pēc sezonas?

Brīnišķīgas emocijas. Ļoti, ļoti esmu noguris, jo sezona bija ļoti piesātināta..

Cik es saprotu, ka tu vēl neesi atpūties, jo tu tikko esi pabeidzis studijas augstskolā?

Ja, absolvēju, bija protams ļoti grūti (smejas). Pēc pasaules čempionāta es sāku izstrādāt maģistra darbu. Sanāca, ka es ne vienmēr biju universitātē, es pat braucu pie maģistra darba zinātniskā vadītāja uz mājām. Atbraucu un mēs mājās kopā studējām…nu lūk…tas bija diezgan sarežģīti, jo es neesmu pieradis strādāt intelektuāli, bet gan  fiziski.

Kaut kādi atvieglojumi taču  sportistiem ir?

Es nezinu, bet uz doto mirkli ar to ir diezgan stingri. Agrāk vairāk “nāca pretim”, bet tagad nākas visu nokārtot, iet uz universitāti, ņemt uzdevumus un iet uz universitāti to atstāstīt. Līdz ar to sava veida grūtības tas radīja.

Vai tu sevi nākotnē saredzi trenera profesijā?

Es vēl īsti nezinu, pagaidām gan kā sportists, vēl turpmākos 4 gadus kā sportists (smejas). Pēc tam varbūt, kāpēc gan nē.

Lai nonāktu pasaules daiļslidošanas virsotnē, ir nepieciešams ieguldīt lielu, milzīgu darbu.  Sports, treniņi… Vai tu daudz stundas nedēļā pavadi treniņos, uz ledus? Vai vari aptuveni pateikt, cik sezonā?

Nu, sezonā, nedēļā mums sanāk 3 ledus nodarbības, 3 stundas uz ledus dienā un zāle, aptuveni 4 stundas, neieskaitot iesildīšanos līdz ledum un staipīšanās vingrinājumus pēc nodarbības uz ledus. Rupji sakot, no rīta atnāku uz ledus, līdz pusdienām trenējos, tad braucu mājās ēst pusdienas un tad braucu atpakaļ uz ledus. Beidzu kaut kur astoņos vakarā un tā katru dienu.

Kad tu atbrauc mājās, tad tikai gultā.

Jā, uzreiz gultā un viss, gulēt un neko nedarīt, viekārši gulēt.

Tas ir saprotams.

Pie mums, Vidzemes Olimpiskajā centrā – pastāsti par treniņu apstākļiem šeit! Vai uz šī ledus var izaugt olimpisko spēļu laureāti un vai uz šī ledus var sasniegt labus rezultātus?

Jā, protams.

Pieņemu, ka arī turpmāk tu brauksi pie mums pirms sezonas…

Jā!

Nu ko mēs vēl varam tev novēlēt… Visu to labāko, veselību, veiksmi arēnās un lai visi tavi sapņi piepildās.

Paldies.

Un laikam šis ir tāds brīdis, atskaites brīdis, kad tu sāc gatavoties Pekinai, var teikt, Valmierā sāc sagatavošanos…

Jā, tagad sākas jauna sezona, četrgade, olimpiskais cikls, un, kā reiz, tas sākas šeit. No gada uz gadu mēs uz šejieni atbraucam, mums te ļoti patīk, un es domāju, ka, kad baseina būvniecība tiks pabeigta, tad vispār viss būs super…

Viss būs labi. Viss tiks uzcelts. (smejas)

Tāpēc es domāju, ka mēs uz šejieni atbrauksim ne vienu reizi vien un ar lielāko prieku, jo šeit mums ir ierasta vieta, esmu skaitījis – 6 vai 7 gadus pēc kārtas mēs braucam uz šejieni un es neredzu iemeslu pārtraukt mūsu sadarbību. 

Lieliski! Paldies Tev un novēlu veiksmi.

Paldies!