Jaunumi Sacensības

Valmieras hokeja sistēmas audzēkņi iekļauti Latvijas hokeja izlasēs

Valmieras hokejisti dažādos vecumos ir uzrādījuši labu sniegumu savu klubu rindās regulārajā sezonā, tādējādi izraisot izlašu treneru interesi. Šogad septiņiem spēlētājiem, kuri savas hokeja gaitas uzsākuši tieši Valmierā, tikusi dota iespēja pārstāvēt Latvijas krāsas dažādu vecumgrupu izlasēs.

Foto: Sandis Zolmanis Latvijas valstsvienības treniņā. Foto autors: Viesturs Koziols

U-16 izlases kandidātu sarakstā iekļauti divi valmierieši, kuri arī šobrīd pārstāv Valmieras hokeja sistēmu – Valmieras Hokeja klubu un Valmieras Bērnu sporta skolu – Dāvis Mencis un Harijs Šmits. Abi jaunieši demonstrē augstvērtīgu sniegumu, spēlējot gan U-18 vecuma grupā, gan 1. līgas komandā.

Valmieras hokeja sistēmā izaugušais un šobrīd Zviedrijas klubā “Nynäshamns IF” spēlējošais Kārlis Bucenieks iekļauts Latvijas U-17 izlases kandidātu sarakstā. Šobrīd hokejists aizvada labu sezonu Zviedrijā. Aizvadītajā sezonā Bucenieks spēlēja Valmieras hokeja kluba pirmās līgas komandā, kā arī kļuva par Latvijas čempionu U-16 grupā. Jāatzīmē, ka Bucenieks kļuva par vērtīgāko spēlētāju čempionātā, iekrājot 101 rezultativitātes punktu.

Divi no Valmieras hokeja sistēmas audzēkņiem ir iekļauti Latvijas U-18 hokeja izlases kandidātu sarakstā – Ričards Grinbergs, kurš šobrīd savu karjeru turpina “HK Rīga” rindās un Harijs Brants, kurš pārstāv “Lido” hokeja komandu.

U-20 hokeja izlases kandidātu sarakstā iekļauts Rūdolfs Builis. Savas hokeja gaitas Rūdolfs uzsācis tieši Valmierā, kur pieredzējušu treneru vadībā spēris pirmos soļus Latvijas hokejā. Šobrīd spēlētājs pārstāv HK “Rīga” kluba rindas, kas cīnās “Optibet” hokeja līgā. Rūdolfs Builis ir viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem komandā, aizvadītās 14 spēlēs iekrāti 9 (3+6) rezultativitātes punkti.

Šogad pieredzējušā trenera Boba Hārtlija uzticību un vietu Latvijas valstsvienības rindās ieguvis valmierietis Sandis Zolmanis, kurš arī savas hokejista gaitas uzsācis Valmieras hokeja sistēmā. Uzbrucējs sevi pierādījis arī aizvadītās sezonas čempionvienībā HK “Kurbads”. Šogad Zolmanis ir kluba rezultatīvākais spēlētājs, 12 aizvadītās spēlēs iekrājot 19 rezultativitātes punktus.

Debiju Latvijas valstsvienības rindās Zolmanis piedzīvoja  “Euro Ice Hockey Challenge” (EIHC) turnīrā Francijā, kurā Latvijas izlase trīs spēlēs svinēja trīs panākumus, tādējādi izcīnot uzvaru turnīrā. Spēlē pret turnīra mājinieci Franciju Zolmanis izcēlās ar skaistu vārtu guvumu.

“Gatavošanās posmā un pārbaudes mačos Francijā es sapratu, cik šeit viss profesionāli notiek. Hārtlijs milzīgu uzmanību pievērš niansēm un detaļām. Tāpat Bobs visam uz laukuma ļoti rūpīgi seko līdzi, koriģējot un labojot kļūdas. Viņš kā personība ir ļoti foršs cilvēks, kuram ir patīkami atrasties līdzās. Visgrūtākā spēle man šajā turnīrā bija pirmā – pret Baltkrieviju, biju sevi kaut kur pazaudējis. Mēģināju sevi atrast, bet tas īsti neizdevās. Pēc spēles parunāju ar Hārtliju un viņš norādīja uz lietām, kas man jāuzlabo. Viņš zināja, ka varu nospēlēt labāk. Līdz ar otro spēli es sāku adaptēties un mans sniegums kļuva labāks,” stāstīja Sandis Zolmanis.

Novēlam Valmieras hokeja audzēkņiem augstus panākumus Latvijas hokeja izlašu sastāvos!