Jaunumi

Turpinās Vidzemes Olimpiskā centra peldbaseina kompleksa būvniecība

Valmierā turpinās Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) peldbaseina kompleksa būvniecība. 

Kā pastāstīja SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” tehniskais direktors Zigmunds Ezergailis, baseina ēkai ir izbūvētas ārsienas, jumta konstrukcijas, ielikti logi, kā arī daļēji pabeigta fasādes konstrukciju montāža. Iekštelpās ir izbūvētas starpsienas, ieklātas siltās grīdas un pašlaik notiek baseinu hidroizolācijas ieklāšanas un flīzēšanas darbi, noslēdzas apgaismojuma, ūdensvada un ventilācijas instalācijas izbūve. SPA zonā tiek montēti zviļņi un citi dizaina elementi. Drīz sāksies baltās apdares uzklāšana un tiks uzstādīti lifti.

Visa ēka ir projektēta tā, lai būtu pilnībā pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Šim nolūkam kalpos ne tikai lifti, bet arī īpaši pacēlāji, lai nodrošinātu pieeju baseiniem cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tāpat īpaši tiek domāts par jaunajiem vecākiem, kuriem būs iespēja droši atstāt bērnu ratiņus pirmā stāva vestibilā. Pirmajā stāvā atradīsies arī kafejnīca, kurā būs pieejami veselīgi ēdieni un dzērieni, kā arī konferenču zāle.

Īpaši ir padomāts par ēkas energoefektivitāti. VOC peldbaseina kompleksa sākotnējā projektā, kas tika izstrādāts 2013.gadā, nebija plānots izmantot LED gaismekļus, taču, ņemot vērā mūsdienu iespējas, ticis grozīts projekts, lai visā ēkā varētu uzstādīt energoefektīvāko apgaismojumu. Izmaiņas projektā veiktas arī saistībā ar apskaņošanas sistēmu, kuru būs iespējams darbināt, sadalot vairākās zonās, gan nodrošinot sacensību apskaņošanu, gan apziņošanu ārkārtas situācijās, gan atskaņojot relaksējošu fona mūziku noteiktās telpās.

VOC peldbaseina kompleksa ēkā būs uzstādīta gaisa ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, kas ļauj ietaupīt ēkas apkurei nepieciešamo enerģiju. Rekuperācijas sistēma būs uzstādīta arī ūdensapgādes tīklā, kas ļaus atkārtoti izmantot kanalizācijā novadītā siltā ūdens enerģiju.

Pirmā stāva līmenī tiks uzstādītas ūdens tvertnes, kurās tiks iepildīts ūdens no baseina, veicot remontdarbus. Ūdeni varēs izmantot atkārtoti, tādējādi ietaupot līdzekļus. Ūdens papildināšana, filtrēšana un dezinficēšana baseinā notiks nemitīgi, tādēļ pilnīga ūdens nomaiņa būs nepieciešama vien reizi sezonā, veicot vasarā profilaktiskos darbus. Ūdens filtrēšanu veiks kvarca smiltis, pēc tam to dezinficēs ar hloru. Kā skaidroja VOC pārstāvis, baseinā tiks izmantotas modernākās dezinficēšanas iekārtas, kas ļauj samazināt nepieciešamo hlora koncentrāciju līdz ļoti zemam līmenim.

Šī gada sākumā tika prognozēts, ka baseina būvdarbi tiks pabeigti septembrī, taču būvniecība ir aizkavējusies, jo ziemā vienu mēnesi laikapstākļu dēļ bijis tehniskais pārtraukums. Aizkavēšanos radījusi arī papildu tehnisko ekspertīžu veikšana, lai pārliecinātos par jumta konstrukciju drošību.

“Mūsu prioritāte ir drošība, nevis ātrums. Lai gan esam iekavējuši pāris mēnešus, taču svarīgāk ir pārliecināties, ka viss ir izdarīts, kā nākas. Būvuzraugi arī rūpīgi seko būvniecības gaitai, un pirms nodošanas vēl būs skrupulozas pārbaudes. Visi būvkonstrukciju elementi tiks pārbaudīti vairākkārt, lai būtu pilnīga pārliecība, ka ēka ir absolūti droša ekspluatācijai,” norādīja Z.Ezergailis.

Pašlaik prognozētais ēkas nodošanas laiks ir šī gada beigas. Objektā šobrīd strādā ap sešdesmit cilvēkiem, taču, tuvojoties darbu noslēgumam, celtnieku skaits varētu tuvoties simtam.

Šeit iespējams sekot līdz baseina celtniecības TIEŠRAIDEI.