Jaunumi

Sajūtu parks jaunajā sezonā piedāvās garāko taku kokos Latvijā

Sestdien, 6. maijā, Valmierā, Gaujas stāvo krastu Sajūtu parkā, otro reizi notiks jaunās sezonas atklāšanas pasākums “Maģisko sajūtu nakts”, kurā no plkst. 21:00 ikviens apmeklētājs varēs baudīt gaismas, skaņas, garšas un krāsas maģisko spēli dabā.

Sajūtu parku izveidoja un apsaimnieko SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” (VOC). Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ARTIS JANSONS, izvērtējot iepriekšējās sezona pieredzi, secina, ka šāda atpūtas un izklaides vieta valmieriešiem un pilsētas viesiem ir nepieciešama, tādēļ ir plānots to attīstīt un pilnveidot arī turpmāk. Apmeklētāju piesaistei notiks arī aktīva reklāmas kampaņa Dienvidigaunijā.

“Jau pērnais gads pierādīja, ka esam interesanti igauņiem. Mūsu mērķis ir būt par vienu no labākajiem atpūtas parkiem šajā reģionā un būt atšķirīgiem ar savu piedāvājumu, kas domāts ģimenēm. Apmeklētāju skaits un ģeogrāfija apliecina, ka parks ir kļuvis par nozīmīgu tūrisma galamērķi, kas dod ienākumus ne tikai Vidzemes Olimpiskajam centram, bet arī pilsētai kopumā. Parka apmeklētāji dodas arī citiem tūrisma objektiem, kā arī ietur maltītes vietējās sabiedriskās ēdināšanas iestādēs un iepērkas veikalos, kas nodrošina ienākumus gan uzņēmējiem, gan pašvaldībai. Tādēļ turpinām attīstīt parka infrastruktūru. Taka kokos būs divreiz garāka, nekā pagājušajā gadā, sasniedzot 1500 metru kopgarumu. Tā būs garākā taka kokos Latvijā, kas iekļaus četrus nobraucienus pār Gauju un tādus jaunus elementus kā “Putnu ligzda”, “Suņu būda”, “Nobrauciens ar slotu” un citus,” pastāstīja A.Jansons. Viņš uzsvēra, ka pēc takas paplašināšanas, tā joprojām būs tikpat droša un piemērota visai ģimenei – no bērniem līdz pat senioriem. “Mūsu mērķis, lai taku var iziet kopā dažādas sagatavotības cilvēki – visa ģimene, klase vai darba kolektīvs. Tādēļ taka nav īpaši grūta. Turklāt visā garumā ir nodrošināta nepārtrauktās drošības sistēma, kas neļauj patvaļīgi atāķēties līdz pat finišam.”

Kā informēja A.Jansons, ar jauniem elementiem un laipām tiks papildināta arī baskāju taka. Kā vides izglītības elements parkā taps arī vairākas “kukaiņu viesnīcas”. Apmeklētājiem pieejamas arī vairākas nūjošanas un pastaigu takas. Jau pagājušā gadā sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldību tika izveidota garākā nūjošanas un pārgājienu taka līdz pat Sīmanēnu svētozolam. Tās kopgarums abos virzienos ir 21 kilometrs. “Burtnieku novada pašvaldība arī šajā sezonā ir gatava sadarboties, uzturot izveidoto nūjošanas taku un kopjot  apkārtējo mežu, kas ir diezgan piemēslots ar sadzīves atkritumiem. Kopā ar kaimiņu pašvaldību mēs sakopsim Gaujas krastu, izveidojot patīkamu atpūtas vietu iedzīvotājiem.”  

VOC vadītājs atzina, ka parka sakoptā vide mudina to saglabāt tīru un tik daudz nemēslot, kā tas bijis iepriekšējos gadus. Taču joprojām šī problēma ir aktuāla, tādēļ viņš aicināja apmeklētājus būt apzinīgiem un sakopt aiz sevis, lai visiem būtu patīkamo uzturēties parkā.