Jaunumi

Vidzemes Olimpiskajā centrā ceturto klašu skolēni sacenšas “Sporto visa klase” ceļojošā kausa izcīņas stafetēs

24. martā Vidzemes Olimpiskajā centrā norisinājās LOK projekta “Sporto visa klase” ceļojošā kausa izcīņas disciplīna  – stafetes. Sacensībās piedalījās 4. klašu skolēni no Valmieras un Vidzemes reģiona skolām. Uz starta stājās 6. skolu komandas. Drabešu sākumskolas 4. klase, Krimuldas vidusskolas 4. klase, Stalbes vidusskolas 4. klase, Limbažu sākumskolas 4.a.klase, Valmieras Pārgaujas sākumskolas 4. c. klase un Valmieras 5. vidusskolas 4. klase.

Komandām bija jāpieveic piecas dažādas stafetes. Pirmā stafete elementu ziņā bija pati vienkāršākā, attiecīgi piektā stafete bija sarežģītāka ar vairāk elementiem. Skolēni sacentās uz laiku, vērtējot trasē uzrādīto rezultātu katrai komandai tika piešķirti punkti, katrā stafetē. Pirmajai vietai 6. punkti un pēdējai vietai 1. punkts. Rezultējot visās stafetēs iegūtos punktu tika iegūts kopvērtējuma rezultāts.

Sestajā vietā Drabešu sākumskolas 4. klases skolēni, piektajā vietā Limbažu sākumskolas 4. a. klase. Ceturtās un trešās vietas ieguvējas iekrāja vienādu punktu skaitu kopvērtējumā, tādējādi sacensību tiesneši, lai noteiktu vietu ieguvējus, ņēma vērā trasē uzrādītos laiku. Ceturtajā vietā Stalbes vidusskolas 4. klase. Godpilnajā trešajā vietā Valmieras 5. vidusskolas 4. klases audzēkņi. Uz pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Krimuldas vidusskolas 4. klase. Nepārspēti trijās, otro rezultātu uzrādījuši divās stafetēs, pirmo vietu izcīnīja Valmieras Pārgaujas sākumskolas 4. c. klase. 

Latvijas Olimpiskā komiteja un Vidzemes Olimpiskais centrs izsaka pateicību visiem skolotajiem par ieguldīto darbu un laiku bērnu un jauniešu sagatavošanā sacensībām.

Projekta mērķis ir četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu iesaistīto klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) pilnveidojot metodisko programmu 3. – 6.klašu grupai.

Projekts “Sporto visa klase” paredz katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu 3 fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu, papildus tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā, saskaņā ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu.

Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, LOK partneris “LDz Cargo” un sporta preču veikals tīkls SIA” Sportland”.