Jaunumi

Valmierā top moderns sporta un rehabilitācijas komplekss

Topošajam Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) peldbaseinam drīzumā tiks svinēti spāru svētki. Taču līdz ar peldbaseina izbūvi pārmaiņas piedzīvos arī blakus esošie objekti. Paredzēts, ka peldbaseins, viesnīca un sporta halles veidos vienotu sporta un rehabilitācijas kompleksu.

“Celtniecības darbi rit savu gaitu, ne bez sarežģījumiem, kā jau tas mēdz būt tik liela mēroga būvobjektos. Taču celtnieki iekļaujas grafikā un nodošanas termiņš paliek nemainīgs – 24.jūlijs. Septembrī peldbaseinam būtu jāsāk darboties,” norādīja Vidzemes Olimpiskā centra vadītājs.

A.Jansons pastāstīja, ka drīzumā celtnieki pabeigs jumta konstrukciju montāžu un tik uzklāts jumta segums. Jau pašlaik pirmajā stāvā, kur atradīsies galvenā ieeja, konferenču zāle un frizētava, ir pieslēgta apkure un celtnieki veic iekšdarbus. Savukārt otrajā stāvā jau redzamas visu telpu un baseinu aprises.

VOC vadītājs atklāja, ka jau pašlaik tiek domāts par jaunu mārketinga plānu, kas ietver topošā peldbaseina un sporta rehabilitācijas kompleksa popularizēšanu.

“Veidojam īpašus piedāvājumus dažādām mērķa grupām – gan sportistiem, gan visiem valmieriešiem, gan tūristiem no Latvijas un ārzemēm. Sadarbībā ar pašvaldību esam izvirzījuši mērķi panākt, lai viesi paliktu Valmierā uz vairākām dienām un izmantotu dažādus pakalpojumus, ko piedāvā gan Vidzemes Olimpiskais centrs, gan citi tūrisma nozares uzņēmumi. Veidosim divu un trīs dienu piedāvājumus, kuros būs iekļauts peldbaseina, SPA centra un sporta rehabilitācijas kompleksa apmeklējums, ēdināšana un viesnīca. Gribu uzsvērt, ka sporta rehabilitācijas programma būs pieejama ne tikai sportistiem, bet ikvienam apmeklētājam, kur vēlas atjaunot, nostiprināt un uzturēt veselību. Līdzīgi, kā tagad daudzi dodas uz Pērnavu, ceram piesaistīt interesentus Valmierai no tuvām un tālām vietām. Uzskatu, ka mūsu piedāvājums būs konkurētspējīgs, salīdzinot ar Igaunijā pieejamo.”

VOC vadītājs pastāstīja, ka peldbaseins būs savienots gan ar viesnīcu, gan ar ledus halli, veidojot vienotu kompleksu. 2016.gadā viesnīcā “Naktsmājas” lielākajā daļā numuriņu ir veikts remonts, bet šogad plānots atjaunot fasādi. Iecerēts arī mainīt viesnīcas nosaukumu, atbilstoši jaunajam statusam. “Peldbaseins un viss komplekss darbosies cauru gadu. Latvijā vasarās ir ļoti mainīgi laikapstākļi, tādēļ arī atvaļinājumu sezonā klienti būs laipni gaidīti.”

Otrajā stāvā jau var aplūkot galveno baseinu, kurā būs astoņi  25 metrus gari celiņi, tā dziļums no 1,2 līdz 2,3 metriem. Sacensības baseinā varēs vērot no tribīnēm, kurās varēs izvietot līdz pat 300 skatītājiem. Zem tribīnēm atradīsies Valmieras bērnu sporta skolas darbiniekiem paredzētās telpas. Otrajā stāvā būs arī SPA komplekss ar baseinu, džakuzi un pirtīm, kā arī divi mazāki baseini dziļumā līdz 0,9 metriem bērnu peldētapmācībai. Paredzētas arī telpas terapijas kabinetiem, sausajiem treniņiem, ģērbtuvēm, dušām un medicīnas kabinetiem. Savukārt trešajā stāvā būs tehniskās telpas, kur būs izvietotas ventilēšanas iekārtas un citas ierīces.

Valmierā top moderns sporta un rehabilitācijas komplekss