Jaunumi

Vidzemes Olimpiskais centrs – Angelīnas Kučvaļskas otrās mājas

18 gadus jaunā, uzlecošā pasaules daiļslidošanas zvaigzne, Latvijas labākā daiļslidotāja Angelīna Kučvaļska gatavojas gaidāmajam Eiropas čempionātam daiļslidošanā ,kas norisināsies no 25. līdz 27. janvārim, Čehijas pilsētā Ostravā.

Foto: LETA

Angelīna jau piekto gadu aizvada vasaras treniņnometnes Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) “Elektrum” ledus hallē, kā arī regulārus treniņus ziemas mēnešos. Pirms gaidāmām, liela mēroga sacensībām treniņu grafiks ir ļoti sasprings un uz VOC ledus tiek pavadītas neskaitāmas stundas. Vidzemes Olimpiskais centrs sarunā ar Angelīnu Kučvaļšku un viņas treneri Jekaterinu Platonovu vēlējās noskaidrot, kāds ir gatavošanās process un treniņu apstākļi pirms gaidāmā Eiropas čempionāta daiļslidošanā.

Kam pievērs uzmanību gatavojoties liela mēroga sacensībām, šajā gadījumā Eiropas čempionātam?

Svarīgi ir pievērst uzmanību niansēm un priekšnesumam kopumā, kā arī katrai kombinācijai atsevišķi. Jādomā, lai priekšnesums izdodas, bet treniņu laikā svarīgi ir iziet cauri katrai kombinācijai atsevišķi un noslīpēt nianses, kuras saliekot kopā priekšnesums izdosies.

Cik liela loma ir horeogrāfam priekšnesuma radīšanas laikā?

Gada sākumā mums pievienojās horeogrāfs no Francijas, kas palīdzēja noslīpēt jau esošo priekšnesumu, nedaudz to papildinot un uzlabojot. Bet šobrīd strādājam ar horeogrāfi no Krievijas, kura izmainīja esošo programmu, pamainīja elementus, pievienoja jaunas kustības, padarot visu priekšnesumu garāku. Horeogrāfam, protams, ir liela nozīme, bet arī man ir teikšana priekšnesuma tapšanas gaitā. Es zinu ko es spēšu izdarīt, vai man pietiks vieta ieskrējienam, vai būs ērts iegājiens. Tad, ja mūsu vēlmes nesakrīt mēs domājam citus soļus, lai man būtu ērtāk un es veiksmīgāk spētu parādīt priekšnesuma elementus. Sezonas sākumā bija redzams, kas izdodas  vairāk, kas nē, bet tagad, lai atrastu labākās puses nākas nedaudz pamainīt programmu, elementu secību. Un šajā treniņu procesā ļoti palīdz horeogrāfs. Arī mūziku mums piedāvā horeogrāfs un mēs kopā izvēlamies piemērotāko priekšnesumam. Parasti programma sastāv no divām vai trim melodijām, kāda melodija ir spēcīgāka, lai parādītu ātrākos elementus programmā, kāda atkal mierīgāka. Izvēlamies labāko variantu mūzikai un tad kopā ar horeogrāfu visu liekam uz ledus.

Kādi ir galvenie uzdevumi gaidāmajā EČ?

Svarīgākais šogad ir visu izpildīt korekti, noslidot programmu un nekļūdīties. Šogad emocionālais spiediens ir lielāks, jo zinu, ka pēc iepriekšējo divu gadu labajiem rezultātiem arī šogad no manis tiek gaidīts labs rezultāts. Protams gribas uzlabot savus rezultātus, bet ir spiediens gan man, gan trenerim. Tādēļ svarīgi ir atrast pašiem sev uzdevumu un uz to arī koncentrēties. Bet jāsaka, ka Eiropas čempionāts šogad nav tik svarīgs, lielāks uzsvars tiks likts uz Pasaules čempionātu, jo tā reizē būs atlase uz Olimpiskajām spēlēm. Tādēļ svarīgi ir noslidot labi, pārbaudīt pašai sevi un gatavoties uz Pasaules čempionātu. EČ ir vairāk kā treniņ sacensības. Jo iepriekšējos gadus viss spēks tika veltīts EČ, bet šogad mēs koncentrējamies uz Pasaules čempionātu.

Programma uz lielajām sacensībām ir viena?

Jā, uz sezonas lielajiem startiem programma ir viena, mūzika tā pati, kleita tā pati, viss tas pats. Un šogad EČ ļaus pārbaudīt programmu, kā es spēju izpildīt elementus, kur būs jāpieliek. Un tad balstoties uz EČ piedzīvoto mums būs divi mēneši, lai spētu noslīpēt programmu un kādu no elementiem parādīt sarežģītāk.

Kādi ir treniņu apstākļi Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā?

Vidzemes Olimpiskais centrs ir mūsu otrās mājas. Ne tikai Angelīna, bet visi bērni kuri trenējas pie Jekaterinas gaida vasaras treniņnometni Valmierā. Jau astoto gadu trenere Platonova savu audzēkņu treniņnometnes aizvada Valmierā. Vidzemes Olimpiskajā centrā viss vienmēr ir sagatavots priekš ideāliem treniņu apstākļiem. Treniņu zāle, viesnīca, ēdināšana, ledus laukums ir perfektā kvalitātē,  visa apkalpošana ir augstā līmenī un vienmēr ir prieks atgriezties.

Runājot tieši par ledus kvalitāti, Vidzemes Olimpiskā centra “Elektrum” hallē ir vienmēr sagatavots, kvalitatīvs ledus, kas tikai padara treniņu procesu efektīvāku. Kad Latvijā tiek celtas jaunas halles īsti netiek domāts pat daiļslidotājiem, jo standarts ir 30×60 metri, bet jaunās halles ceļot laukumi ir mazāki un treniņus aizvadīt ir grūtāk.  Liela mēroga sacensībās laukumi atbilst standartiem, bet mēs lielākoties gatavojamies uz mazāka izmēra laukumiem. Arī Vidzemes Olimpiskā centra laukums neatbilst standartiem, bet ir labākais un lielākais laukums un kura trenēties, jaunuzceltie laukumi ir vēl mazāki un uz tiem aizvadīt treniņus ir sarežģītāk. Citur Latvijā nav tādu iespēju slidot vienai uz laukuma tik daudz stundu cik nepieciešams, bet pie jums Vidzemes Olimpiskajā centrā vadība un personāls nāk pretī un šādas iespēja mums ir, līdz ar to spēju pienācīgi sagatavoties sacensībām.

Sportistei ir ciešas attiecības ar savu treneri Jekaterīnu Platonovu, kura Kučvaļskai ir kā otrā mamma, tādēļ arī šī sadarbība ir tik veiksmīga un ir tik augstvērtīgi rezultāti.

Angelīna Kučvaļska ir Latvijas labākā daiļslidotāja. 2016. gadā Eiropas čempionātā Angelīna izcīnīja augsto 4. vietu sasniedzot savu karjeras rekordu, kā arī jaunu Latvijas rekordu. Šogad Eiropas čempionāts norisināsies  no 25. līdz 27. janvārim Čehijas pilsētā Ostrovā.