Jaunumi Ledus kross

Pirmo reizi Latvijā norisināsies slidošanas sacensības “ BOSCH LEDUS KROSS”

Vidzemes Olimpiskā centra “Elektrum” ledus hallē startēs jauns, līdz šim vēl nebijis sporta projekts – slidošanas sacensības “ BOSCH LEDUS KROSS” – tiem, kam Ledus Asinīs!

4. februārī starts tiks dots “BOSCH LEDUS KROSA” pirmajam posmam. Lai gan sacensības paredzētas prasmīgiem slidotājiem, kas ikdienā jau nodarbojas ar kādu no “ledus sporta veidiem”, tajās piedalīties tiek aicināts ikviens slidošanas un hokeja entuziasts vai amatieris. Sacensību formāts paredz, ka dalībniekam jānodrošina sekojošs ekipējums – ķivere, cimdi, elkoņu sargi, ceļu sargi, hokeja/speciālās bikses, slidas.

Dalībnieki tiks sadalīti trīs divīzijās – DEBITANTU (2005.dz.g.-2009.dz.g.), JUNIORU (2004.dz.g.-1999.dz.g) un ELITES (1998.dz.g. un vecāki). Projekta nolikums paredz, ka dalībnieki savā starpā sacentīsies četros posmos četrās nedēļas nogalēs. Katrā posmā vienam dalībniekam paredzēti trīs slidojumi, kuros būs iespēja iegūt reitinga punktus par ieņemto vietu katrā slidojumā.  Attiecīgi 1. vieta 4 punkti, 2. vieta 3 punkti, 3. vieta 2 punkti un 4. vieta iegūs vienu punktu. Pirmo slidojumu starta kārtību noteiks izloze, bet nākamo slidojumu sastāvu un starta pozīcijas noteiks vieta, kas ieņemta pirmajā slidojumā.

Par nekorektu uzvedību trasē vai citu slidotāju kavēšanu dalībnieks automātiski iegūst ceturto vietu, slidojumā iegūstot tikai vienu punktu vai tiek diskvalificēts.

Vidzemes Olimpiskā centra “Elektrum” ledus hallē tiks izveidota īpaša šķēršļu trase un, katrā no četriem norises posmiem, trases šķēršļu izvietojums atšķirsies. Dažnedažādāki šķēršļi sagaida “BOSCH LEDUS KROSA” dalībniekus, asi pagriezieni, zemie vārti, šķēršļi, kuriem jālec pāri vai jāslido apkārt. Trase tiks izveidota visā hokeja laukumā.

 “BOSCH LEDUS KROSS” slidošanas sacensībās paredzēti 4. posmi:

  1. posms – 4. februārī
  2. posms – 25. februārī
  3. posms – 4. martā
  4. posms – 11. martā

Projekta noslēgums un dalībnieku apbalvošana kopvērtējumā paredzēta 11.martā.  Savukārt pie sponsoru un pārsteiguma balvām katrā posmā būs iespēja tiks kā 1.v.-3.v. ieguvējiem, tā arī visiem  posma dalībniekiem.

Vēl līdz šim nebijis projekts Latvijā, slidošanas sacensības entuziastiem, amatieriem un pieredzējušiem hokejistiem. Piesakies un pārbaudi savus spēkus trasē!

NOLIKUMS

PIETEIKŠANĀS FORMA

“BOSCH LEDUS KROSS” organizē SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” sadarbībā ar Valmieras hokeja klubu. Projektu atbalsta BOSCH elektro instrumenti, Sportland, Hokeja pasaule, Mežezers u.c.