Jaunumi

Valmieras hokejisti gatavi janvāra cīņām

Vidzemes Olimpiskā centra "Elektrum" ledus halle ir vienīgais sporta komplekss Ziemeļvidzemē, kas piedāvā treniņu un spēļu iespējas vienā no Latvijas populārākajiem sporta veidiem – hokejā. Sākot 2017. gadu varam atskatīties uz "Valmieras HK" sekmēm sezonas pirmajā pusē.

voc-hokejs-89
Foto: Raivo Sarelainens

Valmieras hokeja klubu Latvijas meistarsacīkstēs pārstāv četras komandas. Trīs pārstāv Valmieru Latvijas Bērnu un Jaunatnes meistarsacīkstēs U-16, U-12 un U-10 vecuma grupās. Savukārt pieaugušie un labākie jaunieši spēlē Latvijas hokeja 1. līgas turnīrā.

Latvijas čempionāta 1. līgas turnīrā "Valmieras HK/BSS" komanda sezonas pirmajā pusē desmit spēlēs izcīnījusi trīs uzvaras un ar desmit punktiem ieņem piekto vietu septiņu komandu konkurencē. Valmierieši regulārajā sezonā jau trīs reizes tikušies ar turnīra līdervienību "Daugavpils/LDz Cargo" (pieskatot tikšanās Latvijas kausa spēlēs, abas komandas šosezon aizvadījušas piecas savstarpējās spēles), bet ar turnīra vidusdaļas komandām un pastarītēm paredzētas vēl vairākas spēles pēc kurām "Valmieras HK/BSS" var iesaistīties cīņā par iekļūšanu labāko četriniekā un izslēgšanas spēlēs, par ko jācīnās ar Tukuma un Ventspils komandām. Valmieriešu rindās šosezon rezultatīvākie spēlētāji bijuši Dāvis Zunde (9+4), Matīss Megnis (5+6) un Mikus Ozols (3+7). 8. janvārī plkst. 14:30 "Valmieras HK/BSS" savā laukumā aizvadīs šī gada pirmo cīņu, tiekoties ar Ventspils komandu "Venta 2002".

Lielisks sezonas sākums izdevies Valmieras hokeja vecākajai grupai Latvijas Bērnu un jauniešu meistarsacīkstēs. U-16 vecuma komanda 12 spēlēs izcīnījusi 10 panākumus un ar 30 punktiem ieņem otro vietu turnīra tabulā starp 15 dalībkomandām. Valmierieši ar šo sniegumu izvirzījuši nopietnas pretenzijas uz čempionāta medaļām. Turnīra rezultatīvāko spēlētāju galvgalī ir divi Valmieras komandas spēlētāji – Kristaps Roķis (31+20) un Kārlis Bucenieks (22+28). Otrais decembrī debitēja Latvijas U-16 izlases sastāvā. 

Tikmēr "Valmieras HK/BSS" komanda U-12 vecuma turnīrā izcīnījusi 24 punktus 13 spēlēs, atrodoties septītajā vietā 15 komandu konkurencē. Valmierieši aizvadījuši mazāk spēles kā konkurenti, tādējādi U-12 grupā vidzemniekiem ir iespēja pakāpties turnīra tabulā. Komandas rezultatīvākais spēlētājs, esot arī otrais rezultatīvākais visā turnīrā, ir Toms Trockis (26+14), kurš ir par diviem gadiem jaunāks kā turnīra pamatvecums. Tā pat rezultatīvu sniegumu "Valmieras HK/BSS" sastāvā demonstrējis Edgars Mucenieks (13+17). "Valmieras HK/BSS" savu gada pirmo maču aizvadīs svētdien, 8. janvārī plkst. 13:00 pirms 1. līgas komandu mača.

Hokeja debitantu grupas, jeb "Valmieras HK/BSS" U-10 komandas statistika Latvijas hokeja federācijā pēdējo reizi atjaunota novembra izskaņā. Tobrīd valmierieši bija izcīnījuši četras uzvaras astoņās spēlēs un saspringti cīnījās par piekto, sesto vietu desmit komandu konkurencē.

Kamēr tuvākajos gados Valmieras komanda Latvijas hokeja virslīgā visticamāk nespēlēs, tomēr atsevišķi spēlētāji Valmieras hokeju Latvijas čempionātā pārstāv. Šosezon produktīvu sezonu vienā no virslīgas top-3 komandām HK "Kurbads" aizvada uzbrucējs Sandis Zolmanis (7+14). Valmieras hokejists tika izvēlēts dalībai šīs sezonas Zvaigžņu spēlē. Tā pat Valmieras karogu virslīgā nes vārtsargs Toms Konrāds, kurš šosezon pārstāv HK "Liepāja" komandu. Vārtsargs šajā sezonā vidēji ielaidis 3,86 vārtus spēlē.

Joprojām Vidzemes Olimpiskajā centrā norisinās Vidzemes atklātā čempionāta spēles hokejā, kas pulcē hokeja entuziastus no visas Ziemeļvidzemes. Vidzemes Olimpiskā centra "Elektrum" ledus hallē Vidzemes čempionāta spēles norisinās otrdienās, ceturtdienās un nedēļas nogalēs.

valm_vent_08