Jaunumi

Helmanis vadīs U-18 izlasi, Baltijas jūras kausā spēlēs septiņi Valmieras basketbola audzēkņi

No 3.-5. janvārim Tallinā norisināsies tradicionālais turnīrs Baltijas jūras kauss basketbolā, kurā sacentīsies Latvijas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas kadetu un junioru izlases. Par U-18 jauniešu izlases vadītāju izvēlēts "Valmiera/ORDO" galvenais treneris Uvis Helamnis, bet U-18 un U-16 izlašu sastāvos kopumā iekļauti septiņi Valmieras basketbola jauniešu sistēmas audzēkņi.

baltijasjuraskaussbasketbola
Foto: Gints Jankovskis / basket.lv

Gada nogalē Latvijas U-18 un U-16 izlašu kandidāti pulcējās uz trīs dienu treniņnometni Salaspilī, kur izlašu treneri novērtēja kandidtātu gatavību un veica priekšdarbus dalībai Baltijas jūras kausa izcīņā, kas gatskārtēji ļauj sezonas vidū sapulcēties izlases kandidātiem un pārbaudīt spēkus pret kaimiņvalstu izlasēm.

U-18 izlases vadība šogad uzticēta "Valmiera/ORDO" galvenajam trenerim Uvim Helmanim. U-18 izlasi Tallinā pārstāvēs četri Valmieras basketbola audzēkņi. Viens no komandas potenciālajiem līderim būs aizsargs Edgars Kaufmanis, kurš bija U-18 izlases sastāvā pie gadu vecākiem basketbolistiem decembrī notiekošajā Eiropas čempionātā Turcijā. Tā pat no Valmieras jaunajiem basketbolistiem U-18 izlasē spēlēs uzbrucējs Dāvids Vīksne un aizsargs Rainers Kalniņš. Vēl viens Valmieras basketbola audzēknis šajā izlasē būs Madrides "Fuenlabrada" sistēmā spēlējošais Anrijs Miška.

Savukārt "Barons kvartāls" galvenā trenera Mārtiņa Gulbja vadītājā Latvijas U-16 izlasē iekļuvuši trīs Valmieras pārstāvji. Kadetu izlasē iekļauti Ojārs Bērziņš, kurš šosezon spēlējis "Valmiera/ORDO" galvenajā komandā, Jānis Kāposts un no Jelgavas sporta skolas uz Valmieru šajā sezonā pārnākušais Daniels Gersons.

Zēnu izlasēs Baltijas jūras kausa izcīņā tieši Valmieras basketbola skolai būs vislielākā pārstāvniecība – septiņi (ieskaitot Madridē spēlējošo Mišku). Četri basketbolisti pārstāv "BS Rīga" sistēmu, bet trīs pārstāvji ir "Rīga/DSN" komandai. No "VEF skola" un "Ventspils" izlasēs iekļauti pa diviem basketbolistiem. Diemžēl meiteņu izlasēs šogad Valmieras basketbolistes nav iekļuvušas.

Baltijas jūras kausā Latvijas komandas otrdien spēlēs ar Somijas izlasēm, trešdien mērosies spēkiem ar Zviedrijas vienaudžiem, bet turnīra noslēgumā ceturtdien Latvijas basketbolisti cīnīsies ar mājinieku izlasi Igauniju.