Jaunumi

Ziemassvētku brīvdienās ziemas sajūtas gūtas slidojot Vidzemes Olimpiskajā centrā

Decembris ir mēnesis, kas tradicionāli aizrit Ziemassvētku noskaņās, baudot ziemas priekus. Šogad laikapstākļi nepriecēja ziemas sporta veidu piekritējus, neuzsniegot patstāvīgai sniega segai, tādējādi slēpes un ragaviņas nācās atstāt mājās. Tomēr risinājumu ziemas sajūtu baudītāji atrada Vidzemes Olimpiskajā centrā, kur visa mēneša garumā norisinājās publisko slidošanu pasākumi un tieši Ziemassvētku nedēļas nogalē daudz valmierieši un pilsētas viesi apmeklēja Vidzemes Olimpiskā centra "Elektrum" ledus halli.

2024-2260
Foto: Jānis Lārmanis

Jau no decembra sākuma Vidzemes Olimpiskais centra bija parūpējies par slidot gribētājiem, organizējot īpaši ģimenēm piemērotus slidojumus "Ledus brīnums Ziemassvētkus gaidot", kuros bērni varēja sastapt Ziemassvētku vecīti un nofotografēties viņa kamanās. Arī publisko slidošanu laikus cilvēki labprāt apmeklēja, decembra pirmās nedēļas nogales no 3.-4. decembrim dienas slidojumu apmeklētības rādītājos paliekot pavisam nedaudz zem 200 slidotāju atzīmes. Šogad sadarbībā ar Valmieras metālapstrādes uzņēmumu SIA "Metāro" tika izveidota egle, kura Ziemassvētku slidojumos palīdzēja radīt svētku atmosfēru.

Decembra otrajā nedēļas nogalē pirmo reiz Vidzemes Olimpiskā centra "Elektrum" ledus hallē norisinājās pusotru stundu garās "Baltās ledus svinības", kurās slidošanas laikā uzstājās daiļslidotājas un pasākuma lielajā finālā norisinājās uguņošana. 10.-11. decembrī vidējie dienas apmeklētāju rādītāji svārstījās ap 215 slidotājiem dienā.

Tuvojoties Ziemassvētkiem un laikapstākļiem nesolot baltus svētkus, cilvēki aizvien aktīvāk devās uz ledus halli, lai nodarbotos ar gadalaikam atbilstošu aktīvo atpūtu. Pirmssvētku nedēļas nogalē no 17.-18. decembrim vidējais dienas apmeklētāju skaits ledus laukumā sasniedza gandrīz 250 slidotājus dienā. Bez alternatīvām doties slēpot distanču trasēs vai uz kalna, Vidzemes Olimpiskais centrs kļuva par vietu kur pulcēties un kopīgi pavadīt laiku ziemas prieku baudītājiem.

Gaisā virmojot svētku vējiem, pienāca Ziemassvētku nedēļa, kura īpaši tika iesākta arī ledus arēnā. 23. decembra vakarā uz vienīgo dienas slidojumu – "Baltajām ledus svinībām" ieradās vairāk kā 135 slidotāji. Savukārt pirms Ziemassvētku vakara 24. decembrī uz ledus devās 165 aktīvās atpūtas baudītāji. Īsts rekordskaitlis tika sasniegts Pirmajos Ziemassvētkos 25. decembrī, kad trīs publiskajos slidojumos kopumā savu brīvo laiku uz ledus bija izvēlējušies pavadīt 450 cilvēki. Savukārt 26. decembrī divas publiskās slidošanas kopumā apmeklēja 255 slidotāji.

Priecājamies par lielo apmeklētāju skaitu Vidzemes Olimpiskā centra organizētajos slidošanas pasākumos un aicinām tos apmeklēt arī šī gada izskaņā 30. un 31. decembrī, kad slidojumi norisināsies vecgada noskaņā. Tā pat Vidzemes Olimpiskā centra "Elektrum" ledus halle gaidīs slidotājus jau no 1. janvāra, ļaujot gadu uzsākt ar aktīvu atpūtu un kopā būšanu uz ledus.