Jaunumi

FBK “Valmiera” sezonas pirmo uzvaru izrauj pēdējā minūtē Liepājā

Svētdien, 9. oktobrī FBK "Valmiera" izcīnīja sezonas pirmo uzvaru "Elvi" florbola līgā, izbraukumā ar rezultātu 10:9 Liepājas Olimpiskajā centrā pieveicot FK "Kurši".  Par labāko spēlētāju valmieriešu rindās tika atzīts vārtsargs Agris Rogainis.

large-24e4c66004a0f102d4c9b245a354c827
Foto: Ģirts Gertsons, loc.lv

Spēles ievads neizdevās pēc FBK "Valmiera" vēlama scenārija. Jau 18. sekundē bumbiņa ielidoja valmieriešu vārtos. Pēc trīs minūtēm Ričards Eglītis izlīdzināja rezultātu, panākot 1:1, bet trešdaļas turpinājumā FK "Kurši" guva trīs vārtus pēc kārtas. Pirmā perioda izskaņā valmieriešiem vienus vārtus izdevās atgūt pēc Matīsa Salmiņa precīzā metiena, kurš samazināja rezultāta starpību līdz 2:4.

Otrajā trešdaļā pēc nospēlētām piecām minūtēm Aigars Belasovs ar precīzu metienu samazināja starpību līdz minimumam – 3:4. Spēles vidū Gints Siliņš ar saviem trešajiem vārtiem atjaunoja divu vārtu pārsvaru Liepājas komandai. Mača turpinājumā valmieriešiem izdevās divas veiksmīgas minūtes, kuru laikā tika gūti trīs vārti. Vispirms AIgars Belasovs no vārtu priekšas vairākumā samazināja rezultāta starpību, bet Matīsa Salmiņa vārti panāca neizšķirtu rezultātu – 5:5. Savukārt Mārtiņam Brokam pirmo reizi spēlē izdevās izvirzīt vadībā FBK "Valmiera" – 6:5. Četras minūtes pirms otrās trešdaļas noslēguma Lauris Stiprais mazākumā aizskrēja ātrajā uzbrukumā, pārspējot vārtsargu un panāca 7:5 pārsvaru FBK "Valmiera" florbolistiem.

Spēles trešās trešdaļas pirmā puse sekmīgāka izdevās mājiniekiem FK "Kurši" florbolistiem, kuri ar trīs gūtiem vārtiem pārņēma spēles vadību un nostādīja viesus iedzinējos ar 7:8. Septiņas minūtes pirms pamatlaika noslēguma Aigars Belasovs ar metienu vārtu augšējā stūrī izlīdzināja spēles rezultātu, bet liepājnieki Ivo Popovs dažu sekunžu laikā atjaunoja FK "Kurši" vadību, rezultāts 8:9 no valmieriešu pozīcijām. Noslēdzošajās minūtēs FBK "Valmiera" florbolisti izdarīja lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem un divas minūtes pirms pamatlaika beigām Māriņš Broks ar precīzu metienu izlīdzināja spēles rezultātu – 9:9. Valmierieši turpināja spiedienu uz pretinieku vārtiem arī pēc rezultāta izlīdzināšanas un neilgi pirms mača beigām Mārtiņa Broka cīņa vārtu priekšā ļāva pārspēt Edgaru Rimarenko, izraujot FBK "Valmiera" sezonas pirmo uzvaru ar 10:9.

Ar pieciem punktiem spēlē izcēlās Aigars Belasovs (3+2), tā pat hat-trick izdevās gūt arī Mārtiņam Brokam (3+0). Liepājas "Kurši" sastāvā ar četriem vārtiem izcēlās Gints Siliņš (4+0).

Pēc četrām aizvadītām spēlēm FBK "Valmiera" izcīnījuši trīs punktus, kas dod 10. vietu turnīra tabulā. Nākamo spēli valmierieši aizvadīs savā laukumā, 21. oktobrī uzņemot "Triobet/Ulbroka".