Jaunumi

Kalniņa mērķis Olimpiskajās spēlēs – pusfināls

Šonedēļ Brazīlijā sākas četrgades lielākais sporta forums – Riodežaneiro Olimpiskās spēles, kurās Latviju pārstāvēs Valmieras peldētājs Uvis Kalniņš. Valmierietis sarunā ar LETA atklāja, ka viņa mērķis 200 metru kompleksajā distancē ir sasniegt pusfinālu.

CmxgNQJUIAEjZPR
Foto: MSU Swimming

Uvim Kalniņam šīs būs otrās Olimpiskās spēles. Pirms četriem gadiem peldētājs piedalījās Londonas olimpiādē. Šajās sacensībās valmierietis startēs 200 metru kompleksajā distancē un starts paredzēts 10. augustā. Kalniņam šajā disciplīnā būs iespēja samērot spēkus ar titulēto ASV sportistu Maiklu Felpsu, kuram pirms šīm spēlēm ir 22 Olimpiskās zelta medaļas.

"Pēdējās pāris nedēļas trenējos Springfildā kopā ar savu pašreizējo treneri Deivu Kolinsu. Laika starpība ar Riodežaneiro bija tikai divas stundas, tā kā pēc pāris dienām šeit jau jūtos aklimatizējies," stāsta Uvis Kalniņš.

Peldētāja mērķis šajās sacensībās ir iekļūt starp 16 labākajiem: "Protams, kā visos svarīgos startos, galvenais ir personīgais rekords, bet mans mērķis ir iekļūt arī pusfinālā."

Dažādos medijos jau izskanējušas ziņas par problēmām Olimpisko spēļu rīkošana, tomēr Valmieras sportistam sūdzību nav. "Olimpiskais ciemats ir diezgan simpātisks, daudz baseinu un palmu. Istabiņas ir vienkāršas un arī sakoptas. Pagaidām nekādu iebildumu nav," atklāj Kalniņš.

"Olimpiskais baseins ir atbilstošs sacensību formātam ar ļoti daudz sēdvietām. Priecē, ka nokļūšana no iesildīšanās baseina uz sacensību baseinu ir ļoti vienkārša un tas, ka tepat netālu no olimpiskā ciemata ir iespēja trenēties arī citos baseinos, kas samazina sportistu drūzmu," piebilda sportists.

Uvja Kalniņa starts Rio paredzēts 10. augustā no plkst. 19:00, bet izšķirošie notikumi 200 metru kompleksās distances peldējumos risināsies 12. aprīlī no plkst. 4:00.