Jaunumi Ziņu arhīvs

Jaunos sportistus motivēs vides objekts – Māra Štromberga olimpiskais velosipēds

Valmiera ir Latvijas BMX šūpulis un kopš 1988. gada Valmierā nodarbojas ar šo sporta veidu. Valmierieši izcēlušies ar augstiem sasniegumiem starptautiskā līmenī un vienīgais Olimpisko spēļu uzvarētājs BMX sportā vīriešu konkurencē ir Māris Štrombergs, izcīnot zeltu gan Pekinā, gan Londonā. Sestdien, 2. jūlijā pie Vidzemes Olimpiskā centra tika atklāts vides objekts – bronzā atliets Māra Štromberga olimpiskais velosipēds.

1-DSC_0233
Foto: Valmieras Ziņas

Latviju Olimpiskajās spēlēs pārstāvējuši tikai Valmieras BMX riteņbraucēji – Ivo Lakučs, Māris Štrombergs, Artūrs Matisons, Edžus Treimanis, Rihards Veide un Sandra Aleksējeva. Tā pat pilsētā aug jauni BMX sporta talanti. Lai jaunajiem sportistiem tas kalpotu par motivāciju ceļā uz panākumiem, pie Vidzemes Olimpiskā centra tika atklāts vides objekts – BMX velosipēds, kas, kā atklāj Māris Štrombergs, ir pirmais šāds BMX sportam veltīts objekts pasaulē.

"Šis vides objekts simbolizē smagu darbu, kas apliecina – panākumi nenāk viegli, pie tā neatlaidīgi un ilgstoši jāstrādā. Vēlos, lai šis velosipēds motivē jaunos braucējus. Lai tas rada sapņus un dod ticību to sasniegšanai. Viss ir iespējams!" vides objekta atklāšanā pastāstīja divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs.

1-DSC_0074

Olimpiskā čempiona treneris Ivo Lakučs piebilda: "Valmierai ir ļoti senas tradīcijas riteņbraukšanā, tāpēc šis bronzā atlietais Māra BMX velosipēds būs apliecinājums tradīciju turpināšanai un kopšanai. Turam īkšķus par mūsu BMX riteņbraucējiem Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs!"

 

1-DSC_0187

"Mirklī, kad iecere par šāda vides objekta uzstādīšanu kļuva reāla, sapratām – piemērotākais brīdis bronzā atlietā BMX velosipēda atklāšanai būs Latvijas IV olimpiāde. To pierāda arī Māra Štromberga veiksmīgais brauciens olimpiādes pirmajā sacensību dienā, kad viņš kļuva par trīskārtējo Latvijas olimpiāžu čempionu. Valmierieši lepojas!" teica Jānis Baiks, novēlot arī veiksmi Rio spēlēs.