Jaunumi

Handbola izlases liktenis trešdien izšķirsies Valmierā

Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra play-off pirmo spēli Minskā aizvadījuši Latvijas handbolisti, kuri godam cīnījās ar favorītiem Baltkrievijas izlasi. Pirmās spēles rezultāts bija 24:26 un trešdienas mačā Valmierā Latvijas handbolistiem būs jātspēlē divu vārtu deficītu. Ja Latvijas handbolistiem izdosies gūt uzvaru ar +3 pār spēcīgo Baltkrieviju, pirmo reiz latvieši brauks uz Pasaules čempionātu.

IMG_7137
Foto: Edgars Vaivads

Uz Minsku Latvijas izlase bija devusies 17 spēlētāju sastāvā, bet tā kā spēlei var pieteikt 16, Latvijas izlases treneri lēma, ka malā šoreiz būs jāpaliek līnijas spēlētājam Eināram Kiršteinam. Vārtu drošība tika uzticēta Helmutam Tihanovam, bet sākumsastāvā laukumā devās arī Dainis Krištopāns, Ģirts Lilienfelds, Austris Tuminskis, Jānis Pavlovičs, Ingars Dude un debitants Rihards Leja. Spēles favorīti neapšaubāmi bija vairāku pasaules un Eiropas čempionātu dalībnieki baltkrievi, taču latvieši bija apņēmības pilni darīt visu, kas viņu spēkos, lai sasniegtu pēc iespējas labāku rezultātu. Jāpiebilst, ka uz Minsku bija devušies arī ap simts Latvijas līdzjutēju.

Pirmā uzbrukuma tiesības piederēja baltkrieviem, kas savu iespēju izmantoja, nopelnot tiesības izpildīt septiņu metru soda metienu, ko realizēja Sergejs Rutenko. Tiesa, jau nākamajā uzbrukumā latvieši pārliecinoši atbildēja, iespēlējot līnijā Ingaram Dudem, kurš bija nekļūdīgs – 1:1. Tam sekoja pāris neveiksmīgas epizodes Latvijas izpildījumā, kas radīja triju vārtu deficītu (2:5), taču tad vairākkārt vārtos labi nospēlēja Helmuts Tihanovs, bet uzbrukumā vārtus guva Dainis Krištopāns un Dude, pievelkot līdz minimumam – 4:5. Turpinājumā baltkrievu pārsvars svārstījās no 1-3 vārtiem un 20.minūtē pie rezultāta 7:10 Uģis Vikštrems pieprasīja pirmo minūtes pārtraukumu. Puslaika beigu daļā Latvijai izdevās vēl vairākkārt pietuvoties līdz minimumam, bet priekšpēdējā minūtē Dude līdzsvaroja rezultātu – 13:13. Līdz ar puslaika beigu sirēnu Jānis Pavlovičs ātrajā uzbrukumā guva vārtus, taču tiesneši pēc apspriešanās tos tomēr neieskaitīja.

Otrā puslaika sākumā Latvijas handbolisti sāka ar uzbrukumu un noslēdza to precīzi – Dainis Krištopāns ar jaudīgu metienu trieca bumbu vārtos, pirmoreiz izvirzot mūsējos vadībā – 14:13. Baltkrievijai izdevās līdzsvarot rezultātu, bet vadību ātrajā uzbrukumā atjaunoja Leja – 15:14. Baltkrieviem izdevās uz brīdi atgūt vadību, bet turpinājumā tā mainījās vēl vairākkārt. Pēdējo desmitminūti komandas uzsāka pie neizšķirta rezultāta (21:21), turklāt diskvalifikāciju par rupjību saņēma baltkrievu līderis Sergejs Rutenko. Vairākumā gan savas iespējas neizmantojām, bet pēc tā baltkrievi divreiz bija precīzi, atkal Latviju nostādot iedzinēju lomā – 21:23, tomēr pusotru minūte līdz beigām Dude līdzsvaroja rezultātu – 24:24. Galotnē tomēr nedaudz veiksmīgāka bija Baltkrievija, sagādājot Latvijai zaudējumu – 24:26. Cerība par pasaules čempionātu aizvien dzīva!

Pasaules čempionāta kvalifikācija. Play off 1.spēle
Baltkrievija – Latvija 26:24 (13:13)

Latvija: Krištopāns 9, Dude 5, Leja 3, Lilienfelds 3, Tuminskis 2, Pavlovičs 1, Vadzītis 1.

 

Otrā un izšķirošā spēle 15.jūnijā 19:35. notiks Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā. Uzvarot ar trīs vārtu pārsvaru, Latvijas izlase pirmo reiz iekļūs Pasaules čempionāta finālturnīrā, kas janvārī norisināsies Francijā.