Jaunumi

Latvijas handbola izlase dodas cīņā par vietu Pasaules čempionātā

Sagatavošanās ciklu Pasaules čempionāta kvalifikācijai ar divām pārbaudes spēlēm pret Norvēģijas B izlasi Vidzemes Olimpiskajā centrā uzsāks Uģa Vikštrema vadītā Latvijas handbola izlase. Pārbaudes spēles norisināsies Vidzemes Olimpiskajā centrā 7. un 8. maijā.

IMG_0122

Sagatavošanās process būs īss, jo jau 10. jūnijā Latvijas valstvienība dosies uz Minsku, lai 12. jūnijā plkst. 17:00 aizvadītu pirmo spēli pret Baltkrievijas handbolistiem. Otro atlases spēli, kura paredzēta savu skatītāju priekšā, Vidzemes Olimpiskajā centrā, Latvijas izlase aizvadīs 15.jūnijā plkst. 19:35. Pasaules čempionātam kvalificēsies komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

Arī Baltkrievijas handbola izlase aktīvi gatavojas kvalifikācijas spēlēm. Izlases treneri Jurijs Ševcovs, Oļegs Šareiko un Igors Papruga treniņnometnē pulcējuši 19 handbolistus, no kuriem lielākā daļa (16) pārstāv Baltkrievijas klubus. Jāpiebilst, ka 11 no 19 kandidātu sarakstā esošajiem spēlētājiem aizvadītā gada nogalē piedalījās Rīgas domes kausā, kur Latvija baltkrieviem piekāpās sīvā cīņā ar 26:28 (17:14).

Latvijas vīriešu handbola izlases galvenais treneris Uģis Vikštrems nedaudz vairāk kā nedēļu pirms pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra play-off spēlēm atzīst, ka tās būs svarīgākās viņa dzīvē: "Mums ir vienreizēja izdevība kvalificēties pasaules čempionātam. Šīs divas spēles būs manā dzīvē līdz šim nozīmīgākās – gan spēlētāja, gan trenera karjeras kopā ņemot. Varbūt nākotnē būs arī kādas svarīgākas spēles, es ceru".

Arī izlases kapteinis Ingars Dude ir noskaņots kaujinieciski, norādot, ka spēlētājiem ir pārliecība par saviem spēkiem. "Sajūtas pirms spēlēm ar Baltkrieviju ir cerību pilnas, motivācijas mums pietiek. Ja pret viņiem nebūtu spēlējuši Rīgas domes kausā, tad iespējams vairāk baidītos un respektētu, taču, tagad redzam, ka pret viņiem varam spēlēt līdzvērtīgi,” stāsta izlases kapteinis.

Diemžēl latviešiem gan pārbaudes, gan kvalifikācijas spēlēs nāksies iztikt bez Aivja Jurdža palīdzības, jo viens no valstvienības līderiem kādā no Vācijas Bundeslīgas spēlēm iedzīvojās muskuļa plīsumā. Izlases pārstāvji ziņo, ka valstvienībai nepievienosies pieredzējušais Evars Klešniks, kurš arī ir iedzīvojies savainojumā. Tāpat veselības likstas piemeklējušas arī Austri Tuminski un Nilu Kreicbergu. Kā pozitīvo izlases treneris izceļ Riharda Lejas veiksmīgo iekļaušanos komandas sastāvā.

Jāatgādina, ka Latvijas handbolisti play-off kārtā iekļuva pēc uzvaras savā kvalifikācijas grupā pār Ukrainas, Kipras un Grieķijas valstsvienībām. Jāatzīmē, ka spēles pret Ukrainas un Kipras komandām norisinājās tieši Vidzemes Olimpiskajā centrā. Atlases spēļu uzvarētāji piedalīsies Pasaules čempionātā handbolā, kas 2017. gada janvārī norisināsies Francijā.