Jaunumi Ziņu arhīvs

Vidzemes Olimpiskajā centrā uzstādīts jauns tablo un video ekrāns

Basketbola spēļu apmeklētāji Vidzemes Olimpiskajā centrā jau pamanījuši jauna specializētā spēļu tablo un video ekrāna uzstādīšanu universālās sporta spēļu zāles centrālajā laukumā. Jaunais video ekrāns iegādāts ar valsts finansējuma līdzekļiem valsts nozīmes sporta centru rekonstrukcijai un paplašināšanai.

IMG_2829
Foto: Edgars Vaivads

Pie universālās zāles balkona uzstādīts visām FIBA (Starptautiskā Basketbola federācija) prasībām atbilstošs rezultāta tablo, kas atspoguļo spēļu rezultātu, laiku, spēlētāju punktus un piezīmes. Savukārt laukuma otrā pusē novietots jauns Francijas firmas "Stramatel" video ekrāns, kuru paralēli tablo funkcijai var izmantoti reklāmu video rullīšu un sporta spēļu translāciju atkārtojumu demonstrēšanai. Vidzemes Olimpiskā centra personāls apgūst plašās jaunā video ekrāna funkcijas, lai jau tuvākajās spēlēs demonstrētu video ekrāna iespējas. Šis aprīkojums iegādāts pateicoties Izglītības un Zinātnes ministrijas ierosinātajai finansējuma pārdalei pērnā gada izskaņā.

Tā pat pamanāms uzlabojums ir jaunu 24 sekunžu uzbrukuma pulksteņu uzstādīšana uz basketbola groziem. Šādi kuba formas uzbrukuma laika pulksteņi tiek lietoti Eirolīgas sacensībās un ļauj basketbola spēlētājiem no jebkuras vietas laukumā redzēt uzbrukuma laiku, tā pat kā līdzjutējiem no jebkuras vietas tribīnēs.

Jāatgādina, pēdējā gada laikā Vidzemes Olimpiskā centra universālās zāles centrālais laukums mainījies gandrīz līdz nepazīšanai. Pērnā gada septembrī tika atjaunota centrālā laukuma grīda, nomainot zilo krāsojumu uz Valmieras basketbola tradicionālo krāsu – zaļo. Tā pat tika ietonēts laukums iekšpus trīs punktu metiena līnijas. Savukārt oktobrī Vidzemes Olimpisikajā centrā tika uzstādīti jaunākās paaudzes basketbola grozi, kas tika izmantoti Eiropas čempionātā basketbolā, kas norisinājās Rīgā.

Centralais_laikums_15_16