Jaunumi Ziņu arhīvs

Mārcis Ērglis atgriežas, “Valmiera Glass” futbolisti ar jauniem spēkiem gatavojas sezonai

Šonedēļ ar spēli Liepājā tiks atklāta Latvijas futbola Virslīgas 2016. gada sezona. Kamēr valsts spēcīgākie klubi jau uzsāk čempionātu, līdz Latvijas futbola 1. līgas turnīra sākumam palikušas vēl dažas nedēļas. Sagatavošanās posmu sezonai aizvada "Valmiera Glass FK/BSS", kuras sastāvā atgriezies pussargs Mārcis Ērglis un pievienojies Artūrs Pallo.

Marcis_Erglis
Foto: Edgars Vaivads

Valmieras futbolisti pērnajā sezonā, pēc divu bronzu izcīnīšanas 2013. un 2014. gada sezonās, pakāpās par vēl solīti augstāk izcīnot otro vietu un sudraba medaļas Latvijas futbola 1. līgas turnīrā, kas deva iespēju cīnīties pārspēlēs par vietu Virslīgā. Pārspēlēs valmierieši divu spēļu summā piekāpās "Metta/LU" futbolistiem. Starpsezonā "Valmiera Glass" bija iespēja ielekt ejošā vilcienā, komandai tika piedāvāta vieta Virslīgā, aizstājot Rīgas "Skonto FC" Virslīgas turnīrā. Tomēr kluba vadība, uzsverot ka vieta elitē jānopelna nevis jāpieņem dāvanā, pieņēma lēmumu turpināt startēt Latvijas 1. līgas turnīrā.

Valmieras futbolisti piecas reizes nedēļa aizvada treniņus Vidzemes Olimpiskā centra futbola stadionā un Jāņa Daliņa vieglatlētikas stadionā, liekot taktisko un fizisko bāzi jaunajai sezonai. Pirms Virslīgas turnīra sākuma valmierieši aizvadīja pārbaudes spēli ar "Metta/LU" futbolistiem, bet pirms 1. līgas čempionāta sākuma paredzētas vēl vairākas pārbaudes spēles, tostarp ar 1. līgas komandu "Auda" un 2. līgas vienību "Priekuļi".

Kā jau katra komanda starpsezonā, arī "Valmiera Glass" piedzīvojusi sastāva pārmaiņas. Viens no skaļākajiem notikumiem ir pussarga Mārča Ērgļa atgriešanās Valmieras komandā. Ērglis pagājušajā sezonā "Valmiera Glass" sastāvā 17 spēlēs guva 6 vārtus un apgādāja komandas biedrus ar vairākām elegantām piespēlēm vārtu guvumos. Sezonas laikā Ērglis devās leģionāra gaitās uz Norvēģijas komandu "Floro SK". Tā pat Valmieras komandas sastāvu pastiprinājis vietējās futbola skolas audzēknis Artūrs Pallo, kurš pēdējās sezonās spēlējis Latvijas VIrslīgas komandās FS "Metta/LU", FK "Jelgava" un "Skonto FC". 

Valmieras komandu atstājuši divi no pērnās sezonas pamatsastāva spēlētājiem: pagājušās sezonas 1. līgas labākais spēlētājs Niks Savaļnieks, kurš pērn guva vārtus 31 reizi un pussargs Madis Miķelsons, kurš pievienojies Virslīgas komandai FK "Spartaks".

Valmieras Futbola klubs izveidojis attīstības stratēģiju, kurā uzsvars likts uz savas futbola skolas spēlētāju progresu. Šosezon Gata Ērgļa vadītajā komandā lielāka loma tiks uzticēta tieši Valmieras jaunajiem futbolistiem, bet tas nenozīmē ambīciju mazināšanos. Kā atklāj Valmieras Futbola kluba viceprezidents Uldis Pūcītis: "Komandas mērķis ir cīnīties par uzvaru katrā spēlē!"

Latvijas futbola 1. līgas turnīrā šogad piedalīsies 16 komandas. Bez valmieriešiem turnīrā spēlēs FK "Smiltene", FK "Auda", AFA "Olaine", FK "Staiceles bebri:, SK "Babīte", FK "Jēkabpils/JSC", RTU FC, "Preiļu BJSS", JFK "Saldus", FK "Ogre", JDFS "Alberts", FK "Tukums-2000", "Rēzeknes FA" un "Skonto FC", kurai gan vēl jānokārto finansiālās saistības ar VID un spēlētājiem.